„Tento nečekaný stav přišel v období, kdy se měly realizovat moje soukromé i pracovní velké plány. Dovolená s rodinou, největší turné Monster Meeting, po celé České republice, mnoho vyprodaných představení Partičky a další menší aktivity v oblasti kultury,“ konstatoval Martin Kapek, který jako hudebník a zpěvák Traktoru, má podle jeho slov v tuto dobu jako OSVČ takzvané neplacené volno, takže prázdniny, které nikdo nečekal.

„Každopádně volný čas trávím s rodinou v klidu doma, nemám potřebu nikam cestovat, věřím, že se ještě "natrajdám" hodně,“ řekl s úsměvem.

Jako skladatel a textař má teď mnoho času na tvorbu nových skladeb a textů, čehož občas využívá a nenuceně tvoří a skládá.

„Téměř každý den trávíme s ženou na zahradě, kde je stále co rekreačně dělat. Občas něco kutím, u čehož se výborně přemýšlí, takže kutím a tvořím hudební nápady:-). Také si občas vyjedeme na malý výlet do přírody na kole, nebo motorce. Vesnice je pro mě zcela ideální a neměnil bych, jako kluk z paneláku a velkého města,“ pokračoval Martin Kapek.

„S klukama z kapely jsme v neustálém kontaktu telefonicky, sejít se bohužel nemůžeme ani pracovně, jelikož jsme rozeseti po celé naši vlasti. Každopádně jsme všichni natěšeni a nalazeni na durovou notu a plánujeme, těšíme se na svobodu a věříme, že se brzy vrátíme na pódia!,“ těší se hudebník.

Jako tour promoter Partičky také nelenil.

„Bylo třeba předvídat a přesunout všechny termíny na podzim a zimu. A taky už připravujeme příští rok, takže administrativní činnosti za PC a telefonátů je normálně, jako dřív. A teď jen doufám, že se bude za pár týdnů, či dva, tři měsíce bude moct v kultuře zase svobodně dýchat,“ doufá.

„Beru to tak, jak to je a byť na celou situaci může mít každý určitý názor, tak nařízení vlády respektuji a dodržuji. Vždy jsem byl optimista a věřím, že vše dobře dopadne,“ vzkázal zpěvák kapely Traktor Martin Kapek na závěr.