Součástí expozice jsou fotografie a příběhy z míst, kde olomoucká charita působila – například ze Súdánu, Haiti nebo Ukrajiny.

„Právě Ukrajinu navštívil ředitel olomoucké charity Václav Keprt, který si z cest přivezl velmi silné a dojemné zážitky,“ informovala ředitelka oblastní charity v Lipníku nad Bečvou Naděžda Vrbíková.

Fotografie mají podle jejích slov návštěvníkům zprostředkovat, jak se žije v různých částech světa, v nichž charita působí. „Na jedné z fotografií z Haiti je třeba dívka nesoucí na hlavě nádobu s vodou, která je stejně těžká jako ona sama,“ přiblížila Vrbíková.

Charita se na Haiti zapojila hned do několika projektů – pomáhá zde se stavbou Základní školy, dětského hřiště, nebo se snaží zajistit čistou vodu pro místní obyvatele. Výstava v Domečku je otevřena každý den a ukončena bude 10. listopadu besedou se studentkou Vyšší odborné školy Caritas Irenou Klimkovou.

„Ta na Haiti trávila zahraniční praxi. Pro návštěvníky budou připraveny nejen obecné informace o této zemi, ale i o místní kultuře, sociálních problémech a humanitární pomoci Arcidiecézní charity,“ uzavřela Vrbíková.