S dřevořezbami, artefakty a cyklem fotografií z ostrova Théry se zde představil Milan Sanetřík, cyklus abstrakních obrazů pod názvem Zvěrokruh vystavovala Martina Pěchová, pro kterou byla tato výstava premiérou.

Milan Sanetřík v hranické galerii vystavuje již potřetí. Svá nová díla zaměřil na kombinaci dřeva a kamene.

„Ke dřevu mám vztah, protože jsem lesák. Je to živý, teplý materiál, je tvárný a krásně voní. Na druhou stranu kámen tvoří původ naší země. Pokoušel jsem se kombinovat živý a neživý materiál jako symboliku našeho bytí. Dá se říct, že se neustále učím a svá díla dělám takříkajíc na koleni,“ uvedl k vystaveným dílům Milan Sanetřík.

Martina Pěchová, která je povoláním učitelka, se již od útlého věku věnuje malbě a kresbě. V Galerii M+M představila návštěvníkům svou kolekci abstraktních maleb nesoucí název Zvěrokruh.

„Při abstraktní malbě se člověk odreaguje a veškeré trápení a vše, co cítí, přenese na plátno. Vidím v tom sama sebe a spoustu zážitků,“ sdělila Martina Pěchová.

Někteří návštěvníci byli výstavou přímo ohromeni. „Jsem na takové výstavě poprvé a musím říct, že nic podobného jsem nikdy neviděla. Je to nádhera. Vystavující umělci jsou opravdoví talenti. Věřím tomu, že po této zkušenosti si do galerií zajdu častěji,“ prozradila jedna z návštěvnic, Eva Červková ze Středolesí.

Galerie M + M v Jurikově ulici je veřejnosti zpřístupněna od středy do neděle od 13 do 17 hodin.