Ten první se konal v sobotu v hranické Galerii M+M, kde se na parketu proháněly myšky, včelka, vodník, fotbalista. Objevila se zde dokonce i část studentů z čarodějnické školy z Bradavic a na rej masek dorazili Spiderman a Zorro.

Nechyběly ani princezny. „Letos karneval pořádáme už počtrnácté. Mezi pravidelné návštěvníky již tradičně patří děti z hranického dětského domova. Vždycky máme připraveno spoustu her a soutěží a myslím si, že návštěvníkům se u nás líbí,“ uvedla majitelka galerie Anna Musilová.

Kromě pestrého programu čekala na přítomné i taneční show, o kterou se postaral taneční mistr a majitel zdejší taneční školy A-klub Vlastimil Tumpach. Tanečníci předvedli aerobik a ukázky latinsko-amerických tanců. Vlastimil Tumpach pak děti naučil tanec Jumbo a Ptačí tanec.

„Moc rádi sem chodíme. Poprvé jsme tady byli vloni. Je tady velmi příjemné a přátelské prostředí. A paní Musilová je úžasná, s dětmi tančí a soutěží. Nenudíme se tady ani minutu,“ řekla jedna z maminek.

Dalšímu dětskému karnevalu patřila v neděli odpoledne hranická Sokolovna, do které zavítaly desítky dětí spolu se svými rodiči. Tříhodinový program odstartoval krátce po druhé hodině odpolední.

V sokolovně nechyběla ani řada soutěží pro děti a dětská diskotéka. O hudbu se postaral DJ Pavel Humplík.

Liba Mátlová, Jan Rotrekl