Bohužel osmý ročník festivalu potrápily rozmary počasí, tak se z původně plánovaného areálu letního kina, přesunul do místní sokolovny.

Ale ani deštivé počasí neodradilo milovníky rockové hudby.

Přehlídku věrných kopií největších světových rockových hvězd si nenechaly ujít stovky lidí. „Letošní festival se prakticky uskutečnil díky hranickým Sokolům. Ti nám vyšli vstříc a umožnili nám se přemístit do hranické Sokolovny,“ uvedl pořadatel festivalu Václav Dreiseitl.

Na podiu se v průběhu festivalu vystřídali Guano Apes revival v čele se zpěvačkou Sandrou Nasic, Iron Maiden revival, Depeche Mode revival, AC/DC revival, Metallica revival, Doro revival s doprovodnou kapelou Warlock.

Publikum doslova rozpálil brněnský revival U2 s naprosto dokonalou kopií Bono Voxe. Liverpoolská partička Beatles v podání pražské revival The Bugles se posluchačům představila v originálních kostýmech a s naprosto stejným nástrojovým vybavením.

Na závěr si přišli na své fanoušci skupiny české rockové jedničky kapely Kabát, jejíž největší hity zahrál populární vsetínský Waťák. „Přijeli jsme hlavně na AC/DC. Ti byli fakt skvělí, ale líbili se nám i Kabáti,“ pochvaloval si Zdeněk, který na festival do Hranic dorazil i s přáteli z Bystřice pod Hostýnem.