Koncert se uskuteční v neděli 7. června v 17 hodin na přerovském výstavišti a posluchači se mohou těšit nejen na skupinu Family s Pavlem Novákem a kapelu Forum, ale také stále populárnější Arrhythmii.

Nápad uspořádat společnou akci vznikl po koncertě skupiny Forum v Městském domě, kde se na jednom podiu sešli někdejší rockoví rivalové – Pavel Novák, zpěvák z Pirilla, a jeho dlouholetý „konkurent" Roman Hambálek ze skupiny Forum.

V dobách největší slávy – v osmdesátých letech -bojovaly obě kapely o přízeň publika nejen na zábavách, ale i festivalech.

„Společný koncert je důkazem toho, že jsme už za ta léta zmoudřeli. Tehdy jsme brali spoustu věcí vážně," vzpomíná s úsměvem Pavel Novák.

Oslavy třicátin kapely Forum přerovském Městském domě

Oslavy třicátin kapely Forum v Městském domě.

Na koncerty obou kapel chodily v té době tisíce mladých lidí.

„Konkurence ale byla na druhé straně dobrým hnacím motorem. Pamatuji si, že abych složil něco nového, několik dní jsem vůbec nevycházel z domu," líčí Roman Hambálek.

Na koncertě pod širým nebem ze sebe chtějí muzikanti vydat maximum.

Pavel Novák zahraje se skupinou Family nejen léty prověřené songy, ale i novější skladby. Doprovázet ho budou zkušení muzikanti a jako host vystoupí i baskytarista Petr Vavřík z Buty.

Své největší hity zahraje v hodinovém hudebním bloku také kapela Forum. Účast přislíbili i někteří členové původní sestavy, která kdysi skupinu proslavila.

„Chceme, aby to byla pohodová oslava, na které si mohou dát lidé pod širým nebem pivo a zavzpomínat na staré časy," uzavřel Pavel Novák.