Ve městě totiž vznikla nezvyklá situace.

Zpěvák Pavel Novák se letos nedohodnul na spolupráci s pořadateli, a tak se se svým vánočním koncertem poprvé přemístil k obchodnímu centru Galerie, a místo něj na náměstí hrála skupina Re-Vox.

Zvukaři obou kapel se pak zřejmě předháněli, kdo pustí do okolí více decibelů.

Přerov se tak v nejkrásnější svátek v roce naplnil hlasitou muzikou.

Neúcta?

Lidé přebíhali z náměstí před obchodní dům a zpět – přitom na obou místech slyšeli převážně to samé - známé Novákovy hity i vánoční koledy a další písničky obou kapel. 

„Čekal jsem vás hodně, ale že vás přijde tolik, to jsem si nemyslel. Jsem moc rád, že se držíte tradice. Právě Vánoce totiž o těch tradicích jsou,“ vzkázal posluchačům Pavel Novák a měl pravdu.

Na chodnících se tlačily davy lidí. Příznivci Pavla Nováka by se dokonce nevešli ani před obchodní dům, a tak obsadili protilehlý chodník u kina Hvězda. Dělila je však poměrně frekventovaná silnice, a to se mnohým nelíbilo.

„Koncert je super, ale tu cestu mohli také zavřít. Vždyť tudy projíždí jedno auto za druhým,“ svěřil se jeden z návštěvníků Ladislav Zlámal.

Umístění koncertu se nezamlouvalo ale i dalším přítomným.

„Je to šaškárna. Koncert měl zůstat tam, kde roky předtím byl,“ netajila se svým názorem Romana Sedlářová.

Někteří byli ještě důraznější.

„Je to nehoráznost. Pavel Novák patří na náměstí TGM. To je přece zažitá tradice. To jsou přece Vánoce v Přerově, ne? Vždyť je to i neúcta k již zesnulému Pavlu Novákovi staršímu,“ nešetřila kritikou Hana K. z Přerova. 

Tradice na náměstí

Jiní lidé však více kultury na Štědrý den uvítali.

„Nám to vůbec nevadí. Naopak jsme rádi, že můžeme zhlédnout v jeden den dva koncerty,“ pochvalovala si parta mladých lidí.

Další skupinu tvořili lidé, kteří mají Štědrý den spojený s centrem města. Tam bylo i letos plno, ale ne hlava na hlavě jako v předešlé roky.

„Je to tradice, že se scházíme každý rok na náměstí a nehodláme to kvůli hudbě měnit. Vždycky se tu sejdeme s rodinou i přáteli, a to že nám k tomu nehraje zrovna Pavel Novák, nám až tolik nevadí,“ řekla Jana Dvorská. 

Autor: Dagmar Rozkošná