Zahraje tu přerovská kapela Jimi Hendrix Forever, která vznikla na začátku letošního roku a po koncertech v různých městech České republiky konečně vystoupí i v rodném Přerově. Dohromady ji dal zpěvák a baskytarista Mojmír Holíček.

Jak se zrodil nápad na vznik skupiny?

Byl to můj nápad a sáhl jsem po zkušených přerovských muzikantech – po zpěváku a kytaristovi Ilju Kočím, což je člověk, který stále žije v těch 60. letech, a Pavlu Konvičkovi, se kterým jsme se znali z nějakých předchozích projektů. Dali jsme se dohromady v únoru letošního roku.

Kde všude už jste vystupovali a proč Přerov přichází na řadu až nyní, po více než tři čtvrtě roce?

Měli jsme koncert třeba v pražském klubu Vagon, taky v Olomouci a v Pardubicích. Od začátku jsme se setkávali s kladnými reakcemi, to nás povzbudilo. Bez odezvy lidí by to nemělo smysl. A proč Přerov až teď – prostě, doma není nikdo prorokem…

Proč právě Jimi Hendrix?

Každý, kdo se trochu orientuje v hudbě, ví, že šedesátá léta byla zlatou dobou. A Jimi Hendrix nejlepším rockovým kytaristou vůbec.

Hrajete tedy jenom jeho písně?

Nechceme si hrát na žádný revival. Zkoušíme dělat i vlastní skladby.

Zaznějí i ty na přerovském koncertě?

To ještě ne. Ty jsou teprv ve zrodu. Chtěl bych ale říct, že v Přerově nevystoupíme sami, ale jako hosta jsme pozvali skupinu Mancuso, která taky vychází ze 60. let. Takže posluchači se mají na co těšit.