V centru města se totiž koná tradiční vánoční jarmark, který zpestří i letos bohatý kulturní program. Akci jako každoročně zakončí ohňostroj.

„Vánoční jarmark se stal nedílnou součástí života našeho města. Má dlouholetou tradici, koná se už od roku 1990,“ řekla mluvčí lipnické radnice Magdalena Gladišová.

Podle jejích slov na náměstí bude rozloženo hned několik stánků, v jejichž prodeji bude široká škála zboží. Návštěvníci si tak na jarmarku budou moci zakoupit například různé rukodělné výrobky, ale třeba i vánoční ozdoby, knihy, formičky na pečení cukroví, ubrusy a další zboží. Letos se návštěvníci jarmarku setkají hned s několika novinkami.

„Stánků s občerstvením bude o něco více a v prostoru náměstí návštěvníci najdou také čtyři ohřívací koše, ve kterých bude udržován oheň pro zahřátí v případě mrazivého počasí,“ dodala Gladišová.

V nabídce bude i velký výběr občerstvení, chybět nebudou různé pamlsky a nápoje na zahřátí. K dostání budou třeba štramberské uši, valašské frgály, cukrová vata, perníky či medovina.

Zatímco prodej ve stáncích začne už v 10 hodin, kulturní program na podiu u vánočního stromečku odstartuje až ve 14.30 hodin.

„Další novinka letošního ročníku je ta, že účinkující budou vystupovat na novém zastřešeném podiu,“ řekla Magdalena Gladišová. Na podiu vystoupí děti z lipnických škol, mažoretky, folklorní soubor Maleníček a Leopardi ze Základní umělecké školy.

Program zpestří i divadlo Komedianti na káře, které si připravilo představení pro děti. Pomyslnou tečku za touto akcí tradičně učiní ohňostroj, který rozzáří oblohu úderem 18. hodiny.