Díla Danuše Mazurové jsou v galerii rozděleny do několika tematických sekcí, od poeticky laděných děl, reliéfů s přírodními motivy až po figurální tvorbu.

„Letos osmasedmdesátiletá výtvarnice se věnuje keramické tvorbě již od svých šestnácti let. Její výstavy se těší velkému zájmu," uvedla vedoucí Galerie města Přerova Lada Galová.

Vystavující autorka vystudovala keramický obor na Střední uměleckoprůmyslové škole ve Zlíně a Uherském Hradišti. Poté, co se přestěhovala do Přerova, nastoupila na začátku šedesátých let do podniku Meopta, kde se dvacet let věnovala navrhování firemní grafiky a designu přístrojů, za což získala mnoho celostátních i zahraničních ocenění.

„V osmdesátých letech si zřídila vlastní ateliér, z jehož stěn dodnes sálá nezlomný tvůrčí optimismu, energie, radost a pokora k přírodě. Ve stejné době pak začala působit jako pedagožka v tehdejší Lidové škole umění. Poslední léta působí ve Střediska volného času Atlas a Bios, kde vyučuje keramiku," dodala vedoucí galerie.

Za svou pedagogickou činnost spojenou s kulturou obdržela v roce 2004 Cenu města Přerova.

„Začátečníkům, ať již dětem či dospělým, se snažím do jejich uměleckého začátku vnést naprosto klíčové poselství – nekopírovat, nenapodobovat a nekrást nápady. Měli by jít vlastní cestou," prozradila výtvarnice Danuše Mazurová.