Druhá část večera patřila Big Bandu Felixe Slováčka, jehož doprovodil britský jazzman Anthony Strong. O žánrové zpestření jazzu s romskou hudbou se v pátek večer postará sestava Josef Fečo & Gipsy Friends a hlavní hvězdou večera bude nestárnoucí americký bubeník Al Foster.

PODÍVEJTE SE TAKÉ: VELKÁ FOTOGALERIE ze čtvrtečního večera

Zážitkem bylo sledovat také hráče, kteří ji na podiu doprovázeli. S kontrabasistou Evanem Gregorem si střihla několik zádumčivých duetů a v rytmu funky se vydováděla s kytaristou Petem McCannem.

Co ale na americké jazzové divě korejského původu fascinovalo nejvíce, byla spontánnost, se kterou vtáhla publikum do dění. I když se koncert neobešel bez malých trapasů, protože ne všichni diváci v sále rozuměli tomu, co Grace Kelly říká.

Ve druhé části večera si přišli na své milovníci tradice a velkých big bandů, které podle ohlasů zejména starších návštěvníků na Československém jazzovém festivalu trochu chybějí. Pod taktovkou Felixe Slováčka se představil jeho našlapaný Big Band v obsazení čtyři trumpety, čtyři trombóny, pět saxofonů, kytara, baskytara, bicí a klavír.

Energii muzikantsky skvěle sehraného týmu ještě více umocnil anglický jazzový pianista a zpěvák Anthony Strong, jenž s ležérností sobě vlastní zvládl „swingovky", náročnější jazzové skladby i taneční melodie.

Sympatický jazzman slaví v Anglii velké úspěchy, doprovází velké hvězdy a často se objevuje na televizní obrazovce. Redaktorům Deníku se v zákulisí svěřil, že v České republice koncertuje vůbec poprvé.

„Moc dlouho se tu bohužel nezdržím, protože o víkendu mám velký koncert v londýnském Hippodrome," řekl a dodal, že pro vystoupení s Big Bandem Felixe Slováčka vybral jemnější skladby. „Dříve jsem hrával s velkými big bandy často. Mou velkou hudební inspirací je Frank Sinatra," podotkl.