Její vernisáž se uskuteční v neděli v 16 hodin v zámecké kapli. Na výstavě mohou návštěvníci zhlédnout autorčiny tři komorní cykly.

„Nostalgické malby akrylem na plátně se otevírají snům a fantazii. Jedna z nich se stala motivem pro obal jedné mé dětské knihy. Kresby uhlem a rudkou zase zobrazují prchavé momenty ze života, zrcadlené ve tvářích portrétů," řekla ke své tvorbě Liliam Amann.

Obraz Lilian AmannVystaveny budou také ilustrace s jednoduchou černou linkou. Interpretaci jejich příběhů nechá autorka na účastnících, kteří mohou zapsat své dojmy do sešitu, který u nich bude k dispozici. Atmosféru obrazů výtvarnice umocní rovněž fakt, že její postavy z rámů udržují s diváky nepřetržitý zrakový kontakt.

Lilian Amann se narodila v Brně a žije už pětadvacet let v zahraničí. S rodnou zemí však kontakt nepřerušila a kromě svých zahraničních výstav pravidelně vystavuje také v České republice.

Do výtvarné tvorby ji zasvětil japonský akademický sochař a pedagog Naotaku Naganumu v Kolíně nad Rýnem a americká akademická malířka Kathy Cornprobst. Věnuje se rovněž ilustrátorské a literární tvorbě.

Nedávno dokončila sbírku tragikomických básniček „Tajemnost slov" a soubor rčení v angličtině „Say what?". V současnosti pracuje na románu z meziválečného období „Nejistota".

Výstava bude přístupná v otevírací době tovačovského zámku – v květnu každou sobotu a neděli od 10 do 17 hodin a v červnu od úterý do neděle od 10 do 18 hodin. Souběžně s ní bude na zámku zahájena výstava historických dětských kočárků.