Přestože název kapely svádí k zařazení do etno stylu, jejich krevní skupinou je alternativní rock plný energie a českých textů. Jak sami členové skupiny říkají, inspirací jsou pro ně legendy jako Red Hot Chili Peppers, Pearl Jam či Alanis Morissette. Věrni jsou ale též tradičnímu českému bigbítu.

V současné sestavě – Jiří Sekerák (zpěv), Lukáš Hrabovský (kytara), Jiří Štefl (baskytara) a Zbyněk Raušer (bicí) koncertují už pět let. Letošní rok je pro kapelu ve znamení turné po České republice s novým albem Robinsonaut, které je jejich v pořadí čtvrtou nahrávkou.

Na Pivovaře si zahráli i přerovští D.U.B. a dotvořili tak příjemnou atmosféru sobotní noci. A i když Tibet kvůli extraligovému zápasu jejich domácí Komety proti Pardubicím začal hrát až o hodinu a půl později, návštěvníci si se členy skupiny u piva společně zaskandovali a později večer je častovali jedním potleskem za druhým.

Brněnská kapela Tibet odehrála v sobotu večer koncert v přerovském Pivovaře. Jejich alternativní rock poté doplnila místní kapela D.U.B.

Jan Tomešek