Cyklus proto uzavře nové divadelní představení z autorské dílny muzejních tvůrců na téma „co se do výstavy nevešlo". „Derniéra výstavy s výstižným názvem Splachujeme!, během které dojde k prvnímu muzejnímu zjevení, se uskuteční v pátek 7. října v prostorách přerovského zámku," zve za pořadatele muzejní pedagožka Kateřina Tomešková.

Na pánských toaletách se Jekatěrině Latrinovně Stoličnoj, tedy „manažerce provozu pánských toalet", zhmotní několik historických postav: pravěký lovec Velký medvěd, antický hoch Alexiás z Athén, středověký mnich bratr Eustach, šlechtic Maxmilián Dupka z Horní Trčky.

„V komediálně laděné kostýmované koláži pohovoří více než otevřeně o intimitách své doby," přiblížila.

Pro ty návštěvníky, kteří neměli možnost vidět muzejní noc, je na závěr derniéry připraven jako bonus filmový sestřih.

„Diváci se v něm mohou těšit na opětovné setkání s oblíbenými Poupětovými ve filmovém sestřihu z muzejní noci, a znovu tak prožít vyšetřování podivného zmizení služky Filomény, při němž nahlédnou nejen do intimních prostor domácnosti, ale i do jejích rodinných tajemství," doplnila kurátorka výstavy Markéta Straková.

Derniéra úspěšné expozice se uskuteční 7. října v 17 hodin a vstupenky budou na pokladně už od 13. září. Na akci je omezené množství míst k sezení.