„LeBurn Mad odehraje první z letošní série propagačních koncertů Československého jazzového festivalu, který slaví letos kulaté jubileum. Na podzim uplyne také deset let, co se propagační koncerty Jazz u piva zabydlely v Restauraci Pivovar," prozradil za pořadatele Pavel Ondrůj.

Americký hudebník koncertuje v Evropě od 27. února nepřetržitě téměř každý večer, do České republiky přijede ale poprvé.

Na turné ho doprovázejí Renato Marciano (bass) a Jacopo Coretti (bicí), hudební nadšenci se mohou těšit na blues-rockový program s prvky funky i reggae.

„LeBurn Maddox je ve svých živých vystoupeních skvělý a zábavný showman, kterého oceňuje publikum po celém světě. Jeho kompozice jsou nesmírně vzrušující a brilantní zvuk je samozřejmostí," zve srdečně Ondrůj.

Hudební lahůdka startuje v Restauraci Pivovar v 19.30 hodin, vstupné činí 70 korun, pro studenty je akce zdarma.

Leburn Maddox je kytarista a zpěvák, jehož kariéra začíná v polovině sedmdesátých let, kdy jako mladý nadějný muzikant nahrával ve studiu s takovými hvězdami jako James Brown či George Clinton.

Jako člen kapely Jimmy Castor Band měl možnost sdílet pódium se světově proslulými umělci jako Chaka Khan, Patti La Belle, Lionel Ritchie, Mr Bill Withers, Kool & The Gang, Mother's Finest, Gil Scott Heron, Cameo, LTD, Rose Royce, Tavares, Chic, KC & The Sunshine Band a Larry Graham & Graham Central Station. LeBurn si také na jevišti zahrál s Johnem Lee Hookerem.