Také letošní ročník se neobejde bez zahraničního hosta. Tím bude poprvé kapela Weidener Dorfmusikanten z Rakouska.

Vedle řízných dechovek se mohou návštěvníci těšit i na ladná vystoupení mažoretek. Třídenní festival startuje v pátek 25. července.

„Program setkání dechových hudeb bude probíhat stejně jako v minulých letech v areálu zámecké zahrady. Návštěvníci mohou vedle četných vystoupení zhlédnout také pět výstav umístěných ve druhém poschodí zámku. Zajímavá bude určitě výstava o historii Dřevohostic, která byla tvořena ze sbírek okresního archivu,“ uvedl místostarosta Dřevohostic Petr Dostál.

Festival zahájí už dnes večer dvě kapely, které se budou na podiu střídat. Půjde o přerovskou bigbítovou Blue Band Company a dechovku Moravská Veselka ze Sušic.

Hlavní přehlídky dechových souborů začnou v sobotu a v neděli vždy ve 14 hodin. V sobotu se mohou milovníci dechovek těšit například na východočeskou hasičskou kapelu s názvem Šeucouská muzika či známé Žadovjáky a Vacenovjáky.

V neděli pak na Valašku a Bojany ze Slovácka. V hlavním nedělním programu se také poprvé objeví i rakouská kapela Weidener Dorfmusikanten.

Během třídenního festivalu vystoupí i několik mažoretkových skupin. Budou to třeba mažoretky Seniorky z Bochoře, místní Violky a Růžičky.

V doprovodném programu vystoupí i mužský pěvecký sbor z Dambořic, folklorní soubor Kotár z Rožnova pod Radhoštěm a cimbálovka Rusava.

Po oba víkendové dny se mohou návštěvníci těšit na zakončení programu v podobě bujaré večerní veselice. V sobotu to bude s kapelou Skaličané, v neděli se pak o hudbu postará i věhlasná Mistříňanka.