Děti z místního romského kroužku se svým rodičům a přátelům pochlubily tím, co se za celý rok stačily naučit.Abylo na co se dívat i co poslouchat. Temperamentní hudba, sukně vířící v rytmech čardáše, tak to vypadalo v hranických zámeckých sklepích.

„Akce se jmenuje Ukaž, co umíš, a děti z našeho kroužku předvádějí vše, co se za poslední rok naučily. Hlavním tahákem večera je koncert skupiny Street boys, která sklízí úspěchy po celé republice,“ vysvětlil Robert Sutorý, který pod hlavičkou hranického Domu dětí a mládeže již několik let vede romský kroužek.

Na akci se přijeli podívat i zástupci Olomouckého kraje. „Chceme pořádat podobné akce, a protože víme, že v Hranicích už s nimi mají velké zkušenosti, tak jsme se přijeli podívat, jak to tady chodí,“ uvedla Pavlína Kráčmarová z Centra komunitního plánování Olomouckého kraje.

Romský kroužek působí v Hranicích už od roku 2001, od samého počátku pod vedením Roberta Sutorého. Původně do něj chodilo jen dvacet dětí, jejich počet se však postupně rozrůstal.

„Dnes je jich asi sedmdesát,“ sdělila před časem Blanka Šturalová, ředitelka hranického Domečku, který činnost kroužku zaštiťuje. Podle Roberta Sutorého jsou dopady aktivní činnosti na děti více než příznivé.

„Učí se smysluplně využívat volný čas, což je taková prevence kriminality a problémového chování,“ uvedl Sutorý.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika