„Výstava je koncipována jinak, než ta, která proběhla v muzeu ke stému výročí divadla. Představíme na ní sto let staré originály dobových plakátů, které nebyly tištěny klasickým způsobem tak, jako dnes. Každý plakát je originál, protože je malován ručně," přiblížila vedoucí Galerie města Přerova Lada Galová.

Návštěvníci mohou obdivovat také desítky loutek – mezi nimi i ty nejstarší. Ve vitrínách budou k vidění i historické marionety. Dokreslovat atmosféru mají také dobové obrazy, které jsou divákům povědomé z předsálí loutkového divadla.

Zajímavostí budou i autentické kulisy.

„Přímo pod podiem bude instalována perníková chaloupka z roku 1930, ale také kulisy té současné," zmínila. Lidé si mohou prohlédnout i fotografie, a to jak z některých představení, tak i ze zákulisí Přerovského Kašpárku.

Výstavu přivítají především rodiny s dětmi, které mohou zavítat na DVD projekci nastudovaných pohádek posledních let. Součástí doprovodného programu je i beseda s principálkou Marii Veřmiřovskou o historii divadla, která se uskuteční ve čtvrtek 17. března v 16 hodin.