Lidé si mohli vystavené práce nejen prohlédnout, ale také zakoupit. Podle vedení školy výstava měla letos rekordní návštěvnost.

„Dá se to stěží přesně vyčíslit, ale návštěvníků bylo určitě více než v minulých letech. Tuto výstavu pořádáme už několik let a za tu dobu se dostala do povědomí lidí. Jen v pátek se zde vystřídalo na dva tisíce návštěvníků a dokonce se k nám na exkurzi vypravilo i několik autobusů,“ řekla Alexandra Stránělová, ředitelka Střední školy řezbářské v Tovačově, kde studuje kolem 200 žáků.

Návštěvníci na výstavě obdivovali vyřezávané truhly, šperkovnice, svícny, betlémy, ale i spoustu dalších perfektně zpracovaných děl. Podle vedení školy lidé měli zájem také o nákupy.

„Poptávka byla například po miskách, podnosech, ale i po stoličkách, zrcadlech či stolech. Největším dílem, které jsme zde prodali, byla vyřezávaná a prosklená komoda vyrobená z ořechu,“ upřesnila ředitelka.

Cena studentských výrobků se pohybovala v rozmezí od 200 do 6000 korun. Ne všechny však byly na prodej. „Nejlepší práce si necháváme, neboť slouží k reprezentaci školy,“ podotkla Stránělová.

Výstavu si nenechali ujít také mnozí studenti školy a jejich rodiče. „Mám tady vystavené misky a také zrcadlo,“ svěřil se v sobotu student druhého ročníku Jiří Čagánek. Někteří studenti na výstavě předváděli před zraky návštěvníků své umění s dlátem a dřevem.

„Vyrábím nohu k velkému renesančnímu stolu. Na jeho výrobě se podílí spolužáci třetího a čtvrtého ročníku,“ svěřila se Adéla Vaculíková, studentka oboru umělecké zpracování dřeva, kterou v letošním školním roce čeká maturita.

Dívka se před čtyřmi lety pro studium této školy rozhodla, protože prý měla k práci se dřevem blízko už od dětství. „Můj otec je totiž truhlář. Teď už na zdejší škole studuje i můj bratr. Třeba jednou založíme rodinný podnik,“ řekla studentka.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika