Taková je stručná anotace nového románu „Ledové střepy" přerovské spisovatelky Lenky Chalupové, která vydává svou v pořadí pátou knihu. Její poslední román Pomněnkové matky vyšel loni na podzim, ale kniha byla tak úspěšná, že rychle zmizela z pultů, a vydavatel na jaře rozhodl o jejím dotisku.

Nové dílo Lenky Chalupové, které se na knižních pultech objeví v prvních listopadových dnech, má v podtextu Mrazivý román o vášni a trestu.

„Hlavním hrdinou je Jáchym Wollner – chlap z Tovačova, který pracuje jako redaktor Olomouckého deníku. Jedna linie se odehrává v psychiatrické léčebně, kam se dostal poté, co si odseděl trest za vraždu. Navštěvuje ho tu novinářka Kamila Fraisová, jež má ambice napsat knihu „o slušném vrahovi," přiblížila spisovatelka.

Jáchym je podle autorky v podstatě slušný člověk, který ovšem v minulosti „selhal". „Jeho nevěra byla osudová a nitky, které se tím propojily, přinesly bolest mnoha lidem," řekla.

Další dějová linka je vzpomínková a hrdina románu v ní vypráví o cestě, kdy se z uznávaného novináře, milujícího manžela a otce stává vrah. Kniha je plná emocí, propadů, napětí a zvratů – a nakonec čtenář zjistí, že je všechno úplně jinak, než se na první pohled zdálo.

Děj se odehrává ve středomoravském městečku Tovačov a ve městě Charlotte v Severní Karolíně, kde žije jedna z hlavních hrdinek.

„Tovačov jsem si vybrala hlavně proto, že ho mám ráda. Mimo jiné jsem se tu i vdávala a jezdíme sem s manželem a dětmi na výlet. Když jsem knihu psala, tak jsme si městečko prošli podrobněji, abych lépe nasála atmosféru tohoto místa," popsala autorka.

Knihu Ledové střepy prý začala původně psát už před deseti lety, ale pak toto téma opustila.

„Teď jsem se k němu ale zase vrátila a dopsala ho. Vlastně jsem letos původně neměla v plánu nic vydávat, ale můj vydavatel mě v dobrém slova smyslu uháněl, a tak jsem se vrhla na již rozpracovaný rukopis," vysvětlila. Křest nové knihy se uskuteční ve čtvrtek 26. listopadu v 19 hodin v přerovském Base Campu.