Oblíbený zpěvák Pavel Novák i letos zůstal věrný pódiu u obchodního domu Galerie. Toto zázemí vyměnil loni poprvé poté, co se nedohodl s pořadateli přerovských vánočních trhů.

Už od rána ale bylo vidět, že o fanoušky nebude mít ani letos nouzi. Posluchači tam postupně zaplnili oba chodníky a po dobu koncertu musela být uzavřena i poměrně frekventovaná silnice. Mezi jeho obdivovatele nepatří jen Přerované, ale přijeli i lidé z jiných regionů.

„Vítám vás na devatenáctém ročníku tohoto koncertu, ale nebudeme dlouho mluvit, protože jsme sem přišli hlavně zpívat,“ řekl v úvodu Pavel Novák.

Potom už zněly hity, které proslavily Pavla Nováka staršího, ale v repertoáru byly i zpěvákovy nové songy a nechyběly samozřejmě ani vánoční koledy.

Lidem se koncert líbil, zpěvák sklízel jeden aplaus za druhým.

„Pavel je prostě jednička a Novákům vždycky patřilo vystoupení na Štědrý den, tak co bychom dělali na náměstí?,“ vysvětila volbu mezi dvěma koncerty Lenka Hradilová.

„Nám to vůbec nevadí, že jsou v Přerově dva koncerty. Naopak. Alespoň se pěkně projdeme a nestojíme na jednom místě,“ svěřili se manželé Hošákovi. Někteří měli ale jiný názor.

„Vůbec nechápeme, jaký to má smysl. Že jsou koncerty dva, to nám nevadí, ale proč musejí být ve stejný čas,“ kroutil hlavou muž, který si nepřál uvést své jméno.

Sváteční nálada ale panovala také na Masarykově náměstí, kde hrála stejně jako loni skupina Re-Vox.

Tato legendární přerovská kapela přilákala do centra města možná o něco méně lidí, ale to na dobré atmosféře to nijak neubralo.

Návštěvníci si se skupinou zanotovali jejich známé šlágry, ale i vánoční koledy. Jako host vystoupil i známý přerovský zpěvák, muzikant a skladatel Jaroslav Wykrent.

autor: Dagmar Rozkošná