Po jejím skončení zavítaly davy návštěvníků, které muzeum nepamatuje, na komponovaný retrovečírek s názvem „Zavřete oči, odcházím“. Během něj se lidé vypravili se do zlaté éry Přerova třicátých let a dozvěděli se spoustu zajímavostí o kavárnách a hostincích ve městě.

„Chodívali jsme v Přerově vždy do kavárny Avion a také do zimní hospody v Městském domě, tam je teď ale nějaký klub. To už ovšem bylo v padesátých letech. Stará dobrá třicátá léta pamatuji také, v Ostravě jsme v roce 1938 s maminkou navštěvovaly obchodní dům Textilia a po nákupech vždy zašly na kávu a zákusek,“ zavzpomínala devětasedmdesá­tiletá Zdeňka Koluchová, která bydlí v Přerově už více než padesát let.

Návštěvníci večírku se mohli během komponovaného pásma dozvědět třeba to, že se sociální demokraté v Přerově chodili bavit do Dělnického domu, Němci zase do Moravie ve Škodově ulici a Židé do restaurace na Žerotínově náměstí. A také to, že Grandhotel naproti vlakovému nádraží byl jedním z nejluxusnějších ve městě, se šedesáti zařízenými pokoji a pěti luxusními apartmány.