Podle pořadatelů zavítá populární autor českých románů Michal Viewegh do Přerova po téměř desetileté pauze.

„Autorské čtení se uskuteční ve středu 14. října v 19 hodin a 30 minut, a to v příjemném prostředí předsálí Městského domu,“ upřesnila jedna z pořadatelek festivalu Ivana Marková.

Spisovatele Michala Viewegha, který do města přijede po desetileté odmlce, přerovští čtenáři dobře znají. Je autorem téměř dvacítky próz a jedním z nejčtenějších autorů u nás.

„Každá z jeho vydaných knih se stává doslova literární událostí. Návštěvníkům přerovského autorského čtení bude číst Michal Viewegh z nové knihy Povídky o lásce, která v těchto dnech vychází v nakladatelství Druhé město a jejímž tématem je láska v nejrůznějších odstínech a podobách,“ upřesnila Marková.

Různé tváře lásky, jejich naděje i melancholii, zachytil Viewegh v šestnácti povídkách s porozuměním i ironií a s humorným nadhledem sobě vlastním. Martin Reiner pak představil právě vydanou prózu Lucka, Maceška a já.

„Reiner, majitel nakladatelství Druhé město, je etablován spíše jako básník a autor několika sbírek poezie. Nyní však přichází se svou druhou prózou,“ řekla Marková.

Kniha Lucka, Maceška a já je příběhem mladého muže Tomáše. Ten hledá vztah nejen k cizí holčičce, o kterou se pod vlivem okolností musí starat, ale také k sobě samému, a to na pozadí bouřlivých událostí roku 1989.

Třetí rovinou příběhu je pátrání po slavném exilovém básníkovi a jeho minulosti, k němuž autor čerpal inspiraci ze života Ivana Blatného.

Festival „Nebe počká“ bude pokračovat 4. listopadu ve velkém sále Městského domu koncertem Petra Váši se skupinou Ty Syčáci, který je určen žákům školy. Následovat bude ve čtvrtek 5. listopadu vernisáž výstavy Hostince a kavárny v Přerově do roku 1945.

„Součástí je i retro večírek Zavřete oči, odcházím v Mervartově sále Muzea Komenského v Přerově,“ doplnila pořadatelka Marta Jandová.

Další akcí je 7. listopadu ve velkém sále Městského domu koncert Michala Prokopa a skupiny Framus five. Posledním pořadem je 24. listopadu hudebně literární pořad Radovana Lipuse Stesk kavárenského povaleče s herci Národního divadla Moravskoslezského.