„Použití jména řeky Bečvy v názvu festivalu není samoúčelné. Tato symbolika vyjadřuje vizi řeky spojující lidi, muzikanty, stejně jako je spojuje bluesová hudba," řekl organizátor festivalu Pavel Ondrůj.

Koncerty bluesových kapel z České republiky, Slovenska, Polska i USA se odehrají na náměstí Přerovského povstání, T.G. Masaryka a v restauraci Pivovar.

„Ze Spojených států přijedou Dave Herrero & the Hero Brothers Band a s bluesovým repertoárem vystoupí také zpěvačka z Detroitu Joyce Hurley, která už v Přerově vystupovala," do­dal.

Z dalších zahraničních hostů dorazí slovenští Bluesweiser a polští Workshop Combo BnB. Dále se představí české kapely Blues BazAar, Blues Gang, Blues Street Band, BluesPower a Mothers Follow Chairs.

Partnerský festival Blues nad Bobrem se uskuteční od 5. do 15. srpna v prostředí zámku Kliczków v Dolním Slezsku. Jeho součástí jsou desetidenní workshopy pro bluesové muzikanty a fotografování, na které letos vyrazí díky přeshraniční spolupráci osmnáct účastníků z ČR.

„Zájemci se mohou přihlásit přes internetové stránky festivalu Blues nad Bečvou. Ještě nám zbývá asi deset volných míst. Na místě se můžou těšit na špičkové lektory," upřesnil jeden z organizátorů festivalu a koordinátor workshopů Ivan Němeček, jenž je také členem nově založeného Nadačního fondu Blues na Bečvou.