Lektorský sbor letošního ročníku doporučil k výběru na celostátní přehlídku ve Volyni Divadelní spolek Haná při MKS Vyškov s inscenací hry „Pláňka".

„Získala první místo a byla doporučena na jednání programové rady v Praze, kde bude vybráno šestnáct inscenací ze všech doporučení. Ty se zúčastní celostátní přehlídky amatérského činoherního a hudebního divadla Divadelní Piknik Volyně 2013, která se uskuteční v květnu," uvedla ředitelka Městského kulturního střediska v Kojetíně Hana Svačinová.

Pro 56. celostátní přehlídku uměleckého přednesu a divadla poezie Wolkrův Prostějov 2013 odborná porota Divadelního Kojetína vybrala inscenaci „Legenda o kytici" Nezávislého divadelní souboru Staré Město, která na přehlídce obdržela celkové druhé místo.

Třetí příčku získal domácí Divadelní soubor MěKS Kojetín za inscenaci hry Modré z nebe.

Letošní ročník Divadelního Kojetína trval pět dní, v které mohli milovníci divadla navštívit jedenáct soutěžních i nesoutěžních představení a také herecko – režijně – scénografický seminář. Tento rok se do soutěžní části přihlásilo šest divadelních spolků z Olomouckého, Zlínského a Jihomoravského kraje.