Kapelníkem skupiny Los Quemados, jež brazilského zpěváka doprovází, je jazzový baskytarista Filip Spálený.

„Máme už páté společné turné a hrajeme téměř denně. Původně jsme začínali skladbami, převzatými od autorů populární brazilské hudby. Potom jsme přešli na sambu rock, což je spíše živější taneční muzika. Adriano Trendade pochází z města Porto Alegre, což je jakési nepsané centrum muziky v Brazílii," přiblížil Filip Spálený.

On sám účinkuje v několika kapelách – se svým otcem Janem Spáleným a jeho ASPM, ale také Milanem Svobodou ve všech jeho projektech – od Big Bandu až po Sextet.

„Teď hraji také písničky s Jaroslavem Uhlířem, což je trochu z jiného soudku," řekl.

Doprovodná scéna „Jazz u piva" nabídne po divoké brazilské sambě i další akce. Příští koncert se uskuteční na poněkud neobvyklém místě – v restauraci Harmonie hotelu Fit, a to ve středu 21. října od 19 hodin. Hostem bude skvělý saxofonista Laco Deczi & Celula New York.

„Ve výstavní síni Pasáž začne v pátek 23. října v 17 hodin expozice Jiřího Slívy Jam Session za účasti autora, který se postará i o hudební doprovod," řekl organizátor vedlejší scény Pavel Ondrůj. Vernisáž děl grafika, výtvarníka, básníka a humoristy, která potrvá až do 27. listopadu, uvede dramaturg Československého jazzového festivalu Aleš Benda.

Nabitý hudbou bude i páteční večer v přerovské restauraci Pivovar. Na podiu se vystřídají hned dvě kapely – Mike Fletcher Trio z Anglie a olomoučtí jazzmani Luke & The Skywalkers.

Součástí doprovodné scény Jazz u piva bude i letos podpora prvodárcovství krve. Lidé mohou přijít darovat nejcennější tekutinu ve dnech 20. a 21. října, a to v době od 6 do 8 hodin na hematologicko-transfúzní oddělení přerovské nemocnice.