Jazzové trio Slováka Davida Kollára, který hraje na elektrickou kytaru, vystupujícího společně s Gergely Baranyiem na baskytaru a Gergo Borlaiem na bicí vzniklo teprve v říjnu minulého roku, přesto však zní mnohem sehraněji než některé kapely po letech.

Zvuk Kollárovy kytary spolu s jeho skvělými improvizacemi vytváří magickou atmosféru. Na Pivovaře zazněly jak baladické skladby, tak i kousky, které bořily budovu od základů. Vynikající výkony předvedli i Kollárovi maďarští spoluhráči, Gergely Baranyi a Gergo Borlai. Druhý jmenovaný už hrál se slavnými jazzmany jako Scott Henderson či Garry Willis.

„Trio je na evropské úrovni a je to opravdu zajímavá fúze jazzu a rocku. Pro mě osobně byl nejlepší bubeník,“ okomentoval koncert jeden z posluchačů Marek Urbánek.

Po desáté hodině se přešlo ke klasičtějším kouskům a pódium ovládli Mothers Follow Chairs. Přerovská blues-soulová kapela se představila v novém složení s basistou Ivo Kolaříkem. Posluchači, ponoření do bluesových skladeb, si na parketu i zatančili a koncert se protáhl až do půlnoci. (meš)