Podstatná změna páteční akce byla oproti loňským ročníkům v tom, že letošní program byl pouze jednodenní.

„Pořadatelé jej však rozdělili do tří částí, ve kterých mysleli na všechny věkové kategorie,“ uvedl ředitel Služeb města Přerova Rudolf Neuls.

Pro nejmladší návštěvníky připravila agentura Family Pavla Nováka komponovaný pořad s názvem „Hurá na prázdniny“, který v pátek 26. června v deset hodin dopoledne Slavnosti léta zahájil.

Divákům se představila samotná kapela Family i se svými sólisty, dále pak známý Železný Zekon, Magic Sebastian, zatančila taneční skupina D2 Dance a ze Slovenska dorazil i špičkový mim Vlado Kulíšek.

„Součástí programu byly také různé sportovní aktivity, dětské pěvecké karaoke a nechyběly ani soutěže o ceny,“ dodává Neuls.

Podvečer pak v parku Michalov patřil pokračování tenisové akce Acuna cup. V programu s názvem Tenisová akademie baví Přerov byla k vidění celá řada známých osobností.

Ty i přes nepřízeň počasí divákům nabídly skvělou zábavu. Od sedmnácti hodin postupně vystoupili Vašo Patejdl, populární dvojice Mladý - Náhlovský, František Nedvěd, Ivo Jahelka, Mirek Paleček či Pavel Nový.

Největší divácký úspěch sklidili Josef Laufer, který na pódiu předvedl mimo jiné i skvělou taneční show a Helena Vondráčková, která svým Sladkým mámením okouzlila diváky natolik, že ani nevnímali hustý déšť.

„Vůbec mi nevadí, že prší. Jsem ráda, že jsem i přesto přišla a skvěle se bavím,“ dodala jedna z návštěvnic Eva Přikrylová. Závěrečná část letošních oslav patřila od jednadvaceti hodin večernímu programu, který pro návštěvníky připravila skupina historického šermu Markus M.

O zakončení celého dne se pak postarala efektní divadelní ohňová show s názvem Prométheus.

Naděžda Švrčková