Na podiu se za úmorného horka představily hned tři formace. Program byl zahájen vystoupením domácí romské kapely Street Boys.

Tu nedávno poznamenala smrt jednoho člena skupiny, první píseň byla proto smutná. „Potlesk pro našeho kamaráda a dobrého člověka Jirku Siváka,“ zahájil koncert pracovník Městského úřadu v Hranicích Robert Sutorý.

Kromě Street Boys se divákům představili i přespolní muzikanti a tanečníci z Nového Jičína a Havířova.

V průběhu odpoledne došlo i na vyhlášení výsledků dětské výtvarné soutěže. Soutěžní obrázky na jaře malovaly děti ve věku 5 až 6 let. Nejlépe si vedli zástupci z Hranic, kteří v internetovém hlasování získali 50 procent všech hlasů.

Za nimi se umístily děti z Přerova, ocenění se dostalo i na třetí Lipník nad Bečvou. „Soutěže se zúčastnily děti s ročním odkladem povinné školní docházky. Na internetu se postupně hlasovalo již od dubna. Vše mělo být ukončeno ještě před prázdninami, ale drželi jsme smutek za člena kapely, tak se internetové hlasování prodloužilo až do 13. srpna,“ sdělil Robert Sutorý.

Mladí výtvarníci malovali obrázky na téma „romská pohádka“. Důvod je vcelku jednoduchý. Paramisa je totiž v překladu do češtiny pohádka. „Paramisa se koná pod hlavičkou Domu dětí a mládeže a je spolufinancována Olomouckým krajem,“ doplnila ředitelka DDM Hranice Blanka Šturalová.