„Hra finského dramatika Bengta Ahlforse, píšícího švédsky, má v naší zemi skutečně premiéru, jak jsme již dříve zjistili. Představení dosud mělo ve svém repertoiru pouze slovenské Štúdio L+S Milana Lasici v Bratislavě, které s ním slavilo obrovský úspěch,“ řekl Čestmír Beťák.

Čím je divadelní kus divácky přitažlivý? „Hlavním žánrem našeho souboru jsou komedie, ve kterých se cítíme jako doma. Například divácky vděčná hra Byl to skřivan od Ephraima Kishona má za sebou už šestatřicet repríz,“ přiblížil Beťák. Podle něj má pobavit i představení Iluzionisté, jež herci nastudovali nyní.

„Skutečnost? Iluze? Lež? Přeber si to, jak chceš. Možná tak by se jmenovala hra Bengta Ahlforse Iluzionisté, kdybych ji napsal já. Tak jsem si pouze dovolil na ni vztáhnout ruku při jejím inscenování. Pracoval jsem se skvělými herci a dobrým textem,“ vylíčil režisér.

Divadlo Nad kinem v Horní Moštěnici má už letitou tradici, která sahá až do padesátých let minulého století. Tehdy totiž začali ochotníci zkoušet v Závodním klubu Energetiky Přerov, nynějším klubu Teplo, na Horním náměstí. „Právě proto chceme premiéru uvést v těchto prostorách,“ dodal.

Ochotníci z Horní Moštěnice slavili v minulosti úspěchy na přehlídkách amatérských souborů v Kojetíně, Němčicích nad Hanou, Třebíči či na Jiráskově Hronově.