Premiéra i první repríza, které se konaly během víkendu v dřevohostické sokolovně, překonaly počet návštěvníků z minulých let.

„Jednou ročně pořádáme v obci divadlo a jsme rádi, že lidé na ně chodí. Letos se nám podařilo překonat rekord z minulého roku. Zatímco loni přišlo 388 návštěvníků, na sobotní premiéru se dostavilo přes 430 lidí a na první reprízu, která se uskutečnila v neděli, přes 280 zájemců. Z toho máme opravdu velkou radost,“ řekl režisér souboru František Bednář.

Jak dodal, v den premiéry přišlo tolik lidí, že pro ně nebyla místa v sále. „Nejprve jsme je posílali domů, ale pak jsme se rozhodli, že je umístíme na balkón, kde však museli stát,“ dodal František Bednář.

Tak vysokou návštěvnost si režisér souboru vysvětluje především všeobecnou únavou lidí z televizní zábavy.

„Přitažlivost televize v dnešní době už není tak velká, lidé jsou do jisté míry unavení touto zábavou. Navíc jsme se v poslední době zaměřili především na zpracování komedií, což se lidem líbí mnohem více. Všichni se chtějí bavit a smát se,“ vysvětlil František Bednář.

Divadlo v menších obcích podle slov Františka Bednáře přitahuje diváky také pro určitou vzájemnost. „Na vesnicích se většina lidí zná a je pro ně mnohem zajímavější a zábavnější, když na pódiu vidí své známé nebo ty, které denně potkává na ulici,“ vysvětlil Bednář, jehož slova se bezezbytku potvrdila, když na jeviště vstoupil starosta obce.

Diváci nadšeně tleskali a o to víc se jim hra líbila. Další představení této hry se budou konat v lednu až v březnu ve Skaličce, v Pavlovicích, ve Vlkoši, v Paršovicích a znovu v Dřevohosticích.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika