Jako první se tentokrát chopil mikrofonu populární bavič a lídr přerovské kapely Tchoři, známý pod přezdívkou Mošna. Střídal opět jeden převlek za druhým.

Jednou se na pódiu objevil jako Michael Jackson, podruhé se na posluchače zubil papírovými ústy Karla Gotta. Po krátké přestávce vystřídala Tchoře hranická metalová parta Liveevil a po ní přišla na pódium revivalová skupina Desire s hity oblíbené kapely U2.

Příjemným osvěžením měl být pro všechny dříve narozené návrat kdysi populární hvězdy jménem Tanja. „Strašně se na ni těším. Naposledy jsem byla v Hranicích na jejím vystoupení někdy v osmdesátých letech,“ nemohla se zpěvačky dočkat sedmatřicetiletá Dáša.

Tanja však na Rockfest přivezla převážnou většinu svých nových hitů. „Z těch starších, na které jsem se tak těšila, zazpívala jen jeden,“ konstatovala pak paní Dáša trochu zklamaně.

Další ohlédnutí do minulosti obstarala hned vzápětí kapela Fany v čele s Frantou Michalíkem. „Pamatuji si, jak jsem tady před dvaceti lety točil klip. Jakoby to bylo včera,“ oprášil historii hranický zpěvák. Texty jeho největších hitů zněly v sobotu večer nejen z pódia, ale také z publika.

Stejně tak se pak posluchači připojili ke zpěváku Petru Kolářovi, jehož vystoupení následovalo po Fany. Své pověsti a věhlasu Pana zpěváka nezůstal nic dlužen ani v Hranicích.

Pěknou tečkou za festivalem byla oblíbená slovenská formace Horkýže Slíže. Morčata na útěku se svými kontroverzními texty už slovo nedostala. Pořadatelé byli totiž nuceni ukončit akci do půlnoci.