Akce byla určena široké veřejnosti a pozvání na ni přijal i Dětský domov Hranice a ústav sociální péče Větrný mlýn Skalička.

„Je dobře, že dostaly naše děti šanci setkat se na maškarním bále i s jinými dětmi, než s těmi, které znají z dětského domova,“ uvedla ředitelka DD Pavla Tvrdoňová.

Z celkového počtu 29 dětí jich sobotní merendu navštívilo sedmnáct. „Ostatní odjely na jarní prázdniny k rodičům,“ vysvětlila ředitelka.

Stejně tak kvitovala s povděkem pozvání na maškarní bál i pracovnice sociálního ústavu ze Skaličky Jana Humplíková. „Máme celý arzenál masek a bálů se účastníme moc rádi. Naposledy jsme byli na maškarním plese v ústavu sociální péče v Zašové,“ řekla. Spolu s ní přijelo v sobotu do Jugoklubu osm klientek.

Kromě veselých písniček, na které si účastníci plesu s radostí zatančili, je přišel potěšit i kouzelník. V závěru pak nechybělo vyhlášení nejhezčích masek a bohatá tombola.

Pořadatelem akce byl v areálu kasáren Spolek žen Rouské v čele s Liběnou Hreškovou. Ta získala vloni cenu Žena roku 2009, mimo jiné právě za práci s dětmi. V sobotu jí za toto vyznamenání přijel osobně předat šerpu a kytičku primátor města Přerova Jiří Lajtoch.

„Maškarní plesy pro děti z dětského domova a pro klienty sociálního ústavu pořádáme již potřetí. Dělám to pro děti a mám velkou radost, že jsem za to byla oceněna tak prestižním vyznamenáním,“ svěřila se Hrešková.