Kapela původem z Hranic, která se může pochlubit nominací na Anděla v kategorii Objev roku, zahraje tento týden ve čtvrtek také v prostějovském klubu Appolo 13 a v pátek pak v Holešově.

Sérii koncertů završí sobotní vystoupení na Helfštýně. Během koncertu doprovodí zpěvačku Sašu Langošovou například legendární baskytarista Vladímír Guma Kulhánek, známý ze svého působení v kapelách Flamengo a Etc nebo kytarista Roman Helcl, který hraje s Annou K. Kromě nich doplní sestavu hráč na pedalsteel kytaru David Babka (Please The Trees, Aneta Langerová) a bubeník Tomáš Brožek (Cirkus Praha, Martin Kučaj).

„Od ledna nahráváme naši třetí desku, takže jsme moc nekoncertovali. V Olomouckém kraji tak lidé jako jedni z prvních uslyší nové písničky, které zkombinujeme se skladbami z prvních dvou alb,“ řekla zpěvačka November 2nd Saša Langošová.

Producenta Stevea Walshe, který dohlíží na nové album kapely, poznali November 2nd v roce 2004 na svém prvním americkém turné. Walsh se měl původně podílet i na předchozím albu kapely, ale kvůli práci na desce Erasure nakonec hranicko-pražské skupině smíchal pouze jednu skladbu.

„Společné nahrávání plánujeme už dlouho. V podstatě od té doby, kdy se byl Steve podívat na náš koncert v newyorském klubu Bitter End. Jeho přístup posunul naši muziku zase dál. Podle toho, jak vypadají nové písničky, se dá říci, že nová nahrávka bude barevnější a možná i akustičtější. Také na ní lidé uslyší nástroje, které jsme dříve nepoužívali, například pedalsteel kytaru nebo mandolínu,“ přiblížila zpěvačka.

Zatím poslední album November 2nd s názvem Little Miss Behaving and the Troublemakers vyšlo sice před třemi lety, mezitím ale kapela nezahálela. Vloni byla na turné s americkou kytaristkou Janet Robin. Ze spolupráce s ní nakonec vznikl společný singl, který nedávno v Los Angeles zmixoval spolupracovník Toma Pettyho či Micka Jaggera, producent David Bianco.

Loni v květnu a červnu pak November 2nd absolvovali turné po západním pobřeží USA. Během tří týdnů skupina projela Kalifornii, Oregon a Washington a objevila se například v Seattlu, Portlandu či Los Angeles.