„My hrajeme komedie rádi. Náš soubor se „specializuje“ na diváky z menších měst a obcí, kde se diváci raději zasmějí než brečí. Ale u této hry si i pobrečí,“ řekla vedoucí souboru a amatérská herečka v jednom Marie Němečková, alias Susie Cameronová.

Hra vznikla pod taktovkou režiséra Josefa Vrány, svoji první roli si v ní „střihla“ i Pavlína Lukášová, která si zahrála matku Marciu Bradshawovou. „Vždycky jsem chtěla hrát divadlo, ale nikdy jsem neměla odvahu se přihlásit. Zlom přišel až ve chvíli, kdy mě oslovila Marie Němečková, abych zaskakovala za dlouhodobě nemocnou kolegyni,“ svěřila se.

Nejhorší prý pro ni byla scéna, kdy leží na zemi s hereckým kolegou Bedřichem Mokrým, realitním agentem Markem Websterem. „Trénovala jsem ji dlouho. Navíc jsem měla obrovskou trému, která ze mě spadla až ve chvíli, kdy se zatáhla opona,“ řekla Pavlína Lukášová s tím, že tímto si konečně plní svůj sen.

Soubor hru nacvičoval šest měsíců. „Tlačil nás čas, po festivalu Divadelní Kojetín, který začne 14. března a skončí o čtyři dny později, se sokolovna kvůli rekonstrukci na rok uzavře. Už bychom tedy neměli kde zkoušet,“ zmínila Marie Němečková.

Komedie, vyzdvihující hodnoty jako jsou láska a rodina, se odehrává v domě mrtvého spisovatele Jacka Camerona a jeho manželky Susie. Jako duchové si spolu dlouhou dobu krátí tím, že straší nájemníky, kteří se v domě občas vyskytnou. Až jednou přijdou ti, kteří jim přirostou k srdci a všechno změní.

Nový kus Hanácké scény si nenechala ujít ani Miloslava Peturová, která chodí na divadelní představení do sokolovny pravidelně. „Je to hra, která nutí k zamyšlení. Nejenže je vtipná, ale navíc milou formou ukazuje, co je v životě nejdůležitější,“ uzavřela.

Pokud jste hru neviděli, ovšem chtěli byste, nesmutněte. Její reprízu můžete shlédnout už ve středu 14. března od 20 hodin v rámci zahájení přehlídky amatérských divadelních souborů Divadelní Kojetín 2018.