O skvělou náladu večera se postarala přerovská skupina Šediváci, která má v repertoáru trampskou i bluegrassovou­ hudbu.

Nabitý sál restaurace Městského domu byl jasným důkazem toho, že má tento hudební žánr v Přerově svou věrnou posluchačskou obec.

„Dříve jsme hrávali na Strojaři, ale teď zkoušíme tyto prostory. Protože přišla spousta lidí, přesuneme se možná v příštím roce do velkého sálu Městského domu," řekl kapelník Šediváků Lubomír „Šob" Blechta.

Oblíbená přerovská skupina působí na hudební scéně už třiadvacet let a vydala dvě alba.

„Za celou tu dlouhou dobu se u nás vystřídalo jen sedm muzikantů. Hrajeme také od začátku ve stejném nástrojovém obsazení, tedy kytary, banjo a kontrabas, " dodal.

Svižné bluegrassové skladby a trampské písně Šediváků už neodmyslitelně patří například k výlovu Hradeckého rybníka v Tovačově, ale své fanoušky má kapela i v Lázních Teplice, kde pravidelně hraje.

A jak se předvelikonoční country bál líbil posluchačům? „Plesy už pomalu končí, a tak jsme rádi, že se máme kde pobavit. Jen škoda, že tu není větší parket, abychom si tak nešlapali na paty," svěřil se jeden z tanečníků.