Divadlo Dostavník se po konverzační komedii Na tohle teď není ta pravá chvíle a kostýmové veselohře Strašidlo Cantervillské vrátilo k autorskému pojetí hudební složky s pěveckými čísly.

O hudbu a texty se postaral současný šéf souboru Zdeněk Hilbert, který se po odchodu Vlasty Hartlové ujal také režie.Mrazivá hudební komedie Honzo vstávej!

Žánrově se naopak divadelníci vydali do neprobádaných vod. Hlavní hrdina, slavný hudební zpěvák Johnny upadne po autonehodě do kómatu.

Pro své okolí zůstává pouze nehybným tělem bez známky života a jedinou osobou, která s ním dokáže komunikovat, je zdravotní sestřička Jolana.

Johnny tak sleduje chování svých rodičů, snoubenky i nejlepšího kamaráda, kteří k němu nikdy nebyli upřímnější.

Ne nadarmo se říká, že inscenace stojí a padá s výkony herců. Pro divadelní novinku Honzo vstávej to platí dvojnásob.

Škála emocí i parádní hlasový projev

Mladý Honza Raclavský v titulní roli téměř neslezl z jeviště, vystřídal pestrou škálu emocí a dobrý hlasový projev potvrdil ve zpívaných polohách.

Zdatně mu sekunduje Dagi Hrubá jako Jolana – během premiéry dokázala přesně vystihnout načasování komických hlášek.

Hostující tváří je Klára Havránková v úloze Johnnyho matky. Posila z brněnského ochotnického souboru Amadis emotivně vystihla charakter milující matky, která zvažuje odpojení syna od přístrojů bez zbytečného patosu.

I přes vážné téma je v textu mnoho vtipných momentů, které baví. Za zmínku také stojí rockově laděné písně, které vystihují a posouvají příběh.

Přerovští ochotníci avizovali už několik týdnů předem, že letošní premiéra bude v mnoha ohledech jiná. Dlouholetý člen souboru Zdeněk Hilbert usedl na režisérskou židli a může být na svou práci po právu hrdý. Při nejnovějším divadelním kousku se sice nebude divák smát od začátku do konce, prožitek mu ale vydrží o několik dní déle.