„Je to vůbec poprvé, co kromě písniček poběží na plátně i filmové projekce z mých cest. Na páskách mám šestatřicet hodin filmu, a tak každý song doplní i zajímavý záběr. Třeba z New Yorku,“ popsal zpěvák Láďa Kerndl, který přijel tento týden do Přerova představit svůj nový projekt.

Místo koncertu je také neobvyklé – sál kina Hvězda. „Když jsme tu hráli naposledy s dcerou Terezou v muzikálu taneční skupiny Duckbeat Pošli to dál, zjistili jsme, že má fantastickou akustiku. Proto padla volba právě na něj. Tím dalším důvodem je i možnost kvalitní projekce,“ řekl.

Láďa Kerndl se na podiu objeví se světovými evergreeny, kterých má v repertoáru na pět set. Doprovázet ho bude pětičlenná kapela, v níž hraje i špičkový český trumpetista Jaromír Hnilička. O zpestření koncertu se postrají společné duety s dcerou Terezou.

„Přerované mají tuto nestárnoucí hudbu rádi, jak jsem měl možnost poznat na koncertech. Zahrajeme písničky těch neslavnějších autorů od třicátých až do šedesátých let,“ přiblížil.

Na chalupu k Prostějovu

Láďa Kerndl jezdí do Přerova rád, nedaleko odsud – na Prostějovsku – mají totiž se ženou chalupu. Kromě toho znal dobře zpěváka Pavla Nováka a dodnes se stýká s jeho rodinou.

Populární jazzman se narodil 16. května 1945, tedy krátce po skončení války.

„K mému křtu se váže zajímavá historka. Bratr mojí maminky Emil se tehdy hádal s mým otcem, jak se budu jmenovat. Táta nechtěl, abych byl Emil, ale Vladimír, protože to jméno znamená, že vládne mír. Donesli mě tedy domů pokřtěného jako Vladimíra, ale maminka kvůli tomu strašně nadávala. Tak mi nakonec dali jména dvě – jsem Vladimír Emil Kerndl,“ vysvělil.

A proč dnes všichni jazzového zpěváka znají jen jako Láďu?

„Ve škole mi říkali Iljič podle Lenina, takže jsem měl k tomu jménu odpor. Později to přešlo v milosrdného Mirka a nakonec zůstal jen Láďa,“ dodal Kerndl. Narozeninový koncert v kině Hvězda se uskuteční 20. října.