Během tří dnů se na prknech přerovského loutkového divadla představí deset pohádek souborů z různých koutů republiky – Vyškova, Bystřice pod Hostýnem, Uherského Hradiště, Prostějova nebo Prahy.

Domácí soubor se pochlubí pohádkou Kašpárkův první krok do života.

Přerovský Kašpárek neopomene na přehlídce oslavit ani své sté výročí – sobotní galavečer bude patřit všem, kteří loutkovým divadlem za jeho dlouhou historii prošli.

„Chceme pozvat všechny bývalé loutkáře na slavnostní večer a posezení v sobotu 30. května, které se koná v sále loutkového divadla. Na mnohé z nich už nemáme kontakt, tak doufáme, že se k nim tato zpráva donese," vysvětlila principálka divadla Marie Veřmiřovská.

Součástí přehlídky jsou také individuální výstupy s loutkou – ti nejlepší mohou postoupit na loutkový festival do Chrudimi.

Jako hosté přijedou do Přerova manželé Matěj a Mirka Kopečtí, potomci legendárního loutkového divadelníka Matěje Kopeckého." Ti se už moc těší, jak budou první červnové dny hrát tady pro školky," dodala Marie Veřmiřovská.

Program přehlídky

Pátek 29. května

10.00 – Co chcete vědět o loutkovém divadle – pohled od zákulisí divadla

14.00 – O Hastrmanovi (Pronitka Prostějov)

16.30 – Kašpárkův první krok do života (Přerovský Kašpárek)

Sobota 30. května

9.30 – Slavnostní zahájení

10.00 – Čert a Káča (Na Galerii Bystřice pod Hostýnem)

11.00 – Luciferova nevěsta (Maňáskové divadlo Sokolík Vyškov)

14.00 – Kašpárek a Pivoňka na cestách (Kašpárek Uherské Hradiště)

15.15 – O pyšné base (Bubeníček Praha Královské Vinohrady)

16.00 – Individuální výstupy s loutkou

19.30 – Slavnostní večer

Neděle 31. května

10.00 – Dvě pohádky z černého lesa: O čem král nevěděl a Perníková chaloupka (Pražský Kašpárek)

11.00 – Otesánek (Velké Popovice)

14.00 – Čertův švagr (Kašpárek Bzenec)

15.00 – Perníková chaloupka (Olšany)

Pouze do týdeníku (může být i na web)

Vzkaz principálky divadla Marie VeřmiřovskéZveme všechny bývalé loutkáře na slavnostní večer a posezení v sobotu 30. května.
Nemáme adresy na Vás všechny, a proto prosíme, abyste touto cestou přijali naše srdečné pozvání k slavnostnímu setkání na vzpomínkovém večeru v 19.30 hodin v sále loutkového divadla. Pokud znáte někoho, nebo sami patříte mezi Ty, kteří nám i jen někdy pomáhali, počítáme s Vámi – u nás amatérů se cení každá práce.