Secesním sálem „měšťáku“ se 16. března v 19.30 hodin rozezní pro SBB charakteristický mix žánrů, pohybující se na pomezí progresivního rocku, blues-rocku a jazz-rocku.

Koncert polské hudební legendy v Přerově dojednali pořadatelé díky krátkodobému pobytu bubeníka z původní sestavy Jerzy Piotrowskieho v Evropě. „Po osobní komunikaci s manažerem kapely Tomaszem Koperwasem a zakladatelem bandu Józefem Skrzekem jsme domluvili zdánlivě nemožné,“ uvedl vedoucí programového oddělení Městského domu v Přerově Pavel Ondrůj.

Kapela se kvůli přerovskému koncertu uvolní na jeden den z nahrávacího studia v nedaleké Opoli, kde bude pracovat na nové desce. „Dovézt SBB do Přerova byl můj dávný sen,“ přiznal Pavel Ondrůj.

Kapela je českému publiku dobře známá už od svých počátků. V Městském domě v Přerově odehraje SBB koncert v původní sestavě: Józef Skrzek, Apostolis „Lakis“ Anthimos a bubeník Jerzy „Keta“ Piotrowski. V plné síle tak s novými skladbami i starými hity potěší pamětníky i mladé příznivce. Význam zkratky SBB původně znamenal Silesian Blues Band, později se však přejmenovali na Szukaj, Burz a Buduj - tedy Hledej, boř a buduj.

V roce 1971 založil skupinu multiinstrumentalista a vokalista Józef Skrzek. Předprodej vstupenek je na pokladně Městského domu nebo v síti Ticketportal.

„Fanoušky legendární kapely můžeme potěšit i tím, že bude koncert dvouhodinový a lidé si ho mohou vychutnat vestoje. Připraveno bude i několik řad k sezení,“ uzavřel Pavel Ondrůj.