Na jaké akce vsadili letos pořadatelé v Městském domě?

„Chtěli jsme, aby si přišli na své jak fanoušci dobré hudby, tak kvalitního divadla. Programová nabídka je tedy pestrá," řekl manažer kultury Jan Vrba.

Ve středu 19. září si mohli lidé zavzpomínat na populární skupinu Abba, a to společně s jednou z nejlepších revivalových skupin z Plzně.

Opravdovou lahůdkou bude ale v úterý 2. října další z projektů přední české mezzosopranistky Edity Adlerové Carmen Tour 2012.

„V Přerově už vystupovala a koncert sklidil velký ohlas. Tentokrát bude jejím hostem skvělá tanečnice flamenca Lola Karpenka z Běloruska," přiblížil.

Halina Pawlovská i Iva Janžurová

Podzimní večery můžou strávit návštěvníci Městského domu také ve společnosti předních českých herců.

Ve středu 10. října je čeká populární Partička s baviči Richardem Genzerem a Michalem Suchánkem.

„Pozvali jsme do Přerova také Světlanu Nálepkovou a Ondřeje Víznera, kteří se představí 29. října v konverzační komedii divadla Metro Láska na tři," doplnil. Hana Maciuchová zase ztvární hlavní postavu francouzské divadelní hry Žena vlčí mák, a to ve středu 14. listopadu.

Následovat bude „one woman show" Haliny Pavlowské Banánová velryba, která pobaví publikum ve středu 21. listopadu.

Do Městského domu zavítá i divadlo Kalich se skvělou nizozemskou komedií Na mělčině, v níž excelují Iva Janžurová, Sabina Remundová, Bára Munzarová a Miroslav Vladyka. Přestavení se koná v pondělí 26. listopadu.

Mišík přiveze legendární Flamengo a Kuře v hodinkách

Od 18. do 20. října obsadí Městský dům velký hudební svátek – Československý jazzový festival, jehož hlavními hvězdami jsou letos zpívající altsaxofonistka Grace Kelly, saxofonista Bill Evens či bubenický mág Al Foster.

Velký hudební svátek čeká na podzim také návštěvníky přerovského klubu Teplo na Horním náměstí. Čtyřicet let od svého vzniku zde totiž oslaví legendární album Kuře v hodinkách.

Na koncertě Vladimíra Mišíka s ETC, který obsadí podium 29. listopadu, nebudou chybět ani původní členové legendární kapely Flamengo.

„Toto album je považováno za jedno z nejlepších v české historii, a to hlavně kvůli zhudebněným textům básníka Josefa Kainara," uvedl za pořadatele Jaroslav Biolek z klubu Dlažka.

Kromě Vladimíra Mišíka se na podiu objeví členové původního Flamenga – basista Vladimír „Guma" Kulhánek a kytarista Pavel Fořt. Sestavu doplní hudebníci z Mišíkova ETC. Ještě předtím – 15. listopadu – si můžou posluchači vychutnat také koncert Hradišťanu.