Jako zásadní faktor toho, zda se akce bude konat nebo ne, se totiž v současné době jeví počasí. Příčinou této situace je, že město muselo odstranit střechu z mobilního pódia. Minulý týden se tak ze dvou plánovaných koncertů konal pouze jeden.

Zatímco v sobotu 198. července si lidé na prosluněném náměstí užívali vystoupení dechové hudby Moravská veselka, čtvrteční koncert ostravské skupiny BG Styl byl kvůli nepřízni počasí zrušen.

Organizátoři i hudebníci se obávali deště, který by mohl kapele poškodit nákladnou aparaturu. „Je velká škoda, že nám BG Styl nezahráli. Ale když neustále hrozilo, že bude pršet, shodli jsme se na tom, že koncert raději zrušíme. Kapela má drahou aparaturu, a kdyby zmokla, mohla by se poškodit,“ sdělil jeden z organizátorů Hranického kulturního léta Martin Kapek.

Podle jeho slov mohla být situace zcela jiná, pokud by nad mobilním pódiem zůstala střecha, která nad ním donedávna byla.

„Koncert bychom pak nemuseli rušit, protože jsem přesvědčen, že lidem by pár kapek nevadilo nebo by se schovali na zahrádky u restaurací na náměstí,“ podotkl Kapek.

Jak vysvětlil mluvčí hranické radnice Petr Bakovský. střecha však byla zatím pouze ve zkušebním provozu.

„Na místě se měřil hluk, abychom zjistili, zda vyhovuje normám. Teď čekáme na vyjádření hygieniků. Až je budeme mít, celou věc prozkoumá stavební úřad a rozhodne, zda bude nad pódiem střecha zase moci stát, nebo ne,“ vysvětlil Petr Bakovský.

Na náměstí tak zůstalo pouze vyvýšené podium. „Jsme rádi, že alespoň to tady stojí a hudebníci mohou být alespoň metr nad diváky. Navíc tady máme i místo, kde můžeme odkládat židle pro diváky, když zrovna nehraje žádná skupina,“ doplnil Kapek.

Hranické kulturní léto je akcí, která nabízí sérii vystoupení místních kapel i souborů z jiných měst. Koncerty v jeho rámci se konají každou sobotu od půl desáté ráno a každý čtvrtek od čtyř hodin odpoledne.