Červen se v zámeckém parkánu ponese v duchu rockových koncertů, které obohatí doprovodný program výstavy Music made on vinyl v galerii.

Už ve čtvrtek 14. června zahraje svým fanouškům přerovská kapela Jimi Hendrix Forever, která má v repertoáru rockovou klasiku.

O dva týdny později, ve čtvrtek 28. června, je na podiu vystřídá olomoucká kapela Again se svým kytaristou a olomouckým primátorem Martinem Novotným, která se orientuje na jižanský rock a v minulosti předskakovala například legendárním Deep Purple.

„Červenec a první srpnový čtvrtek pak budou patřit ochotnickým divadelním souborům z různých koutů republiky, které se na pozvání divadla Dostavník ujmou hlavní role v nultém ročníku přerovské přehlídky ochotnických divadelních souborů," shrnula Lada Galová z Kulturních a informačních služeb města Přerova.

„Dostaveníčko s Dostavníkem"

„Dostaveníčko s Dostavníkem" nabídne 12. července komedii o tom, že i na malé louce u lesa je možné rozpoutat řež, a to v podání divadelního souboru Jiřího Voskovce ze Sázavy s názvem Louka pro dva.

„O týden později bude letní večer v zámeckém parkánu patřit Divadlu bez zákulisí ze Sokolova, jež prostřednictvím představení s výmluvným názvem Urvi to! navodí atmosféru situace, kdy někdy při cestě za penězi, úspěchem a uznáním ztrácíme nejen ty, co máme rádi, ale i sami sebe," dodala.

Poslední červencový čtvrtek pak z jeviště zazní argumenty, proč není vždy jednoduché obhájit ve vší slušnosti klukoviny svých dětí, a sice pod taktovkou Divadelního spolku Kroměříž. Ten přiveze z nedalekých hanáckých Benátek inscenaci Bůh masakru.

„Nultý ročník přerovské letní přehlídky ochotníků zakončí 2. srpna pět úsměvných jednoaktovek o strastech i slastech manželského života s názvem Smíšené dvouhry, na něž se můžou návštěvníci těšit v podání Divadelního souboru Amadis z Brna," zve na letní divadelní večery pořádané Galerií města Přerova šéfka spolupořádajícího souboru Dostavník Renata Bartlová.

Program na letní scéně mezi hradbami poběží i celý srpen a září.