Milovníci spojení hudby a tance můžou přijít ve stylovém oblečení.

„Večer se ponese v duchu vzpomínek na Karla Vlacha, a proto se na podiu vystřídají zpěváci a sólisté z jeho orchestru. Dalším hudebním hostem je Felix Slováček se svým kvintetem v programu s názvem Felixír,“ shrnul ředitel Československého jazzového festivalu v Přerově Rudolf Neuls.

Začátek akce je v 19 30 a koná ve velkém sále Městského domu.

Podle Neulse se snaží organizátoři každý rok festival něčím oživit, a proto se rozhodli pro dramaturgickou změnu. „Lidé si můžou sami zatančit, ale čekají je i ukázky profesionálů – skupiny Oldies z Hranic a přerovské taneční školy Eva a Libor Šrámkovi,“ upřesnil.

Československý jazzový festival potrvá tři dny – od 20. do 22. října a jeho program slibuje skutečné hudební lahůdky.

V Přerově se objeví hned několik špičkových formací i sólových interpretů různých žánrů, a to od latinskoamerické hudby přes mainstream a fusion až po jazz s příchutí world music.

Ve čtvrtek se na festivalovém podiu představí zpívající bubeník a perkusista Sonny Emory se sestavou Cachet Fusion feat.

Hlavními hvězdami festivalu ale bude letos excelentní jazzový kytarista Al Di Meola, který vystoupí v pátek, a pak také držitel ceny Grammy za rok 2010, kubánský pianista Chucho Valdes. Jeho koncert bude uzavírat sobotní večer.

Zahajovací koncert festivalu bude patřit ve čtvrtek 20. října kapele, sestavené speciálně pro tuto příležitost z přátel populárního trumpetisty a významné osobnosti českého jazzu Pavla Husičky.

„Koncertem vzdají hold tomuto známému jazzmanovi, jenž zemřel loni v listopadu,“ přiblížil Neuls.

Úvod pátečního večera bude patřit Kvintetu Zuzany Lapčíkové a klasický formát klavírního tria nabídne na posledním festivalovém večeru moderní akustický projekt Jazzonance.

Al Di Meola: zbývá pár lístků

Hlavní hvězdou festivalu bude ale v pátek fenomenální kytarista Al Di Meola a jeho skupina New World Sinfonia.

„Tento virtuózní hráč vystupoval během své pětatřicetileté umělecké kariéry s celou řadou osobností, jako jsou Jan Hammer, Stanley Clarke, Jean-Luc Ponty nebo Chick Corea. Jeho partnery ve hvězdném kytarovém triu byli John McLaughlin a Paco de Lucia,“ dodal Neuls.

Vždy po skončení hlavních koncertů se uskuteční jam sessions ve foyer Městského domu a o uvítání návštěvníků se postará každý večer od 19 hodin skupina přerovských hudebníků Jazz Base.

Po tři dny se bude hrát i na vedlejší scéně Jazz u piva v přerovské restauraci Pivovar.

Podle pořadatelů zbývá na páteční koncert na hlavní festivalové scéně několik posledních lístků.

„Čtvrteční i sobotní koncerty zatím vyprodané nejsou a lístky na swingovou tančírnu šly do prodeje teprve tento týden,“ uzavřela pracovnice Městského domu.