„Hudební trojtečka“ Jaroslava Wykrenta je prvním velkým samostatným koncertem po těžké nemoci, která přerušila jeho živé vystupování. V repertoáru zazní písně, které shrnují jeho dosavadní uměleckou kariéru, bigbeatové období se Synkopou či folkově písničkářské období.

„Jaroslav Wykrent v programu zavzpomíná i na ve své době úspěšný televizní cyklus „Můj táta byl“ a představí současnou tvorbu,“ uvedl jeden z organizátorů akce, kytarista a skladatel Ivan Němeček. Právě on pomáhal sestavit speciálně pro tento projekt doprovodnou kapelu In blue, v níž jsou profesionální přerovští a olomoučtí hudebníci a hosté.

„Na podiu se objeví například saxofonista Rudolf Březina, známý ze skupin ORO či Flamingo, nebo houslistka a členka Moravské filharmonie v Olomouci Jitka Pluháčková,“ řekl.

Hostem programu bude také Irena Kanovská s recitálem Pieseň o jeseni.

„Irena Kanovská je mimořádnou autorskou osobností. Píše vlastní písně o radostech a strastech, které nás v životě potkávají. Sám pro sebe tyto texty nazývám „dospělými“. Proto jsem rád využil možnosti podílet se na jejich zpracování kapelou In blue. Věřím, že její recitál v tomto pojetí vhodně doplní vystoupení Jaroslava Wykrenta,“ podotkl Němeček.

Podle manažera kultury Městského domu v Přerově Jana Vrby jdou lístky na koncert Jaroslava Wykrenta, který se uskuteční pod záštitou Olomouckého kraje a v rámci oslav 755. výročí založení města Přerova, rychle na odbyt.

„Je to už teď velmi slušně zaplněné, ale lidé si ještě lístky můžou zakoupit v předprodeji Městského domu,“ poznamenal. Začátek koncertu je v 19 30 hodin.

Jaroslav Wykrent pod lupou

Jaroslav Wykrent je známý přerovský skladatel, textař a hudebník. V šedesátých letech byl jedním z původních členů skupiny Synkopa, která tehdy patřila ke špičce mezi rodícími se bigbeatovými kapelami. Po letech aktivního hraní ve skupině Synkopa se proslavil, s výjimkou vlastního hitu Agnes, především jako dvorní textař a autor zpěvačky Marie Rottrové.

Jeho písničky a texty se staly v jejím podání skutečnými hity – například Lásko Střapatá, nohatá, To nic nebo Řeka lásky. Po nemoci, která přerušila jeho hudební činnost, se vrátil na jeviště především jako host Marie Rottrové.

V současné době se věnuje mimo jiné i moderování pořadů o hudbě v Českém rozhlase. Nadále se zabývá také textařskou prací a podílel se například na albech Josefa Streichla nebo Věry Špinarové.

Za zmínku stojí jeho pravidelná spolupráce s brněnským divadlem Radost a Těšínským divadlem. V roce 2010 získal Cenu Olomouckého kraje za celoživotní přínos v oblasti kultury.