„Mám několik vzpomínek na spolupráci s Jaroslavem Wykrentem. První je z roku 1997, kdy jsme vydali první CD Synkopy po třiceti letech s názvem Tenkrát ve tři. Jeho kmotrem byl tehdy bubeník skupiny Olympic a výtvarník Jan Antonín Pacák,“ zmínil mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal.

Ten si vybavil i rok 2005, kdy se v Přerově konala taneční zábava ke čtyřiceti letům skupiny Synkopa.

„Raritou bylo, že na ní vystoupili všichni zakládající členové – tedy Pavel Novák, Jaroslav Wykrent, Pavel Braun Petruška, Zdeněk Pec, Láďa Peška a další,“ řekl. Členové skupiny na tomto koncertě pokřtili Zpěvník Synkopy, který tehdy vyšel.

Poslední vzpomínka se váže k roku 2000.

„V lednu se uskutečnila Hudební dvojtečka Jaroslava Wykrenta, který se chtěl loučit se svou hudební kariérou. Bylo dobře, že udělal dvojtečku a ne tečku, protože už na vánočních koncertech ve stejném roce vystupoval jako host Marie Rottrové, zahájil spolupráci s Českým rozhlasem Olomouc a pokračoval dál ve své tvorbě,“ poznamenal Přidal.

Sám Jaroslav Wykrent připustil, že může mít Hudební trojtečka další pokračování. V programu, jenž pracovně nazval malá hudební inventura, zazněly v pondělí večer jak jeho skladby z období, kdy hrál se skupinou Synkopa, ale i s kapelou Flamingo, a nebo z éry, kdy zpíval jen s kytarou.

Zazněly ale i zbrusu nové skladby jako Sára, k níž složil hudbu přerovský kytarista Ivan Němeček.

Když se v sále ozvaly evergreeny jako Slunečnice nebo Růžová pentle, lidé povstali a aplaudovali ve stoje. Legendární Agnes pak spolu s ním zpíval celý sál.