Dramaturgie vsadila i tentokrát na mladé talenty světové bluesové scény a letos se na pódiu objeví jako hlavní hvězda americký kytarista Noah Wotherspoon.

„I když má Noah Wotherspoon něco přes dvacet, získal už ocenění na mezinárodní bluesové soutěži International Blues Challenge. Jeho debutové album Mystic Mud vyhrálo v roce 2015 cenu Jimi Awards v kategorii nejlepší blues-rockové album,“ přiblížil za pořadatele Pavel Ondrůj z Nadačního fondu Blues nad Bečvou.

Už loni se vyplatilo pozvat na hlavní scénu mladou bluesovou krev a posluchače tehdy doslova uchvátilo vystoupení třiadvacetiletého britského kytaristy Laurence Jonese. Ten byl nominován na bluesovou cenu British Blues Awards v kategoriích kytarista roku, band a umělec roku.

„Na jeden z předchozích ročníků jsme pozvali do Přerova dnes již zesnulého legendárního kytaristu Radima Hladíka. Jsem rád, že k nám přijel, protože na tento koncert jeho fanoušci v Přerově dodnes vzpomínají. Na pódiu se ale objevil i známý český kytarista Michal Pavlíček,“ vzpomněl.

V letošním roce se bude opět hrát na dvou scénách - v přerovské restauraci Pivovar a v areálu pivovaru Zubr. Festival odstartuje už v pátek 8. září ve 20 hodin koncertem přerovské kapely Blues Gang, která si pozve i hosty.

V sobotu 9. září v 16.30 hodin zahájí program na hlavní scéně v areálu pivovaru známý český kytarista Marcel Flemr se svým bandem, který je pravidelně zván na největší bluesový svátek v České republice - festival Blues Alive v Šumperku.

„Jeho syrové blues je plné energie a patří mezi nejpřesvědčivější hvězdy mladé české bluesové generace. Jeho kapelu tvoří špičkoví hráči,“ řekl Pavel Ondrůj.

Po energické kytaře Marcela Flemra nastoupí na pódium polská blues-rocková zpěvačka Joanna Kaniewska se skupinou Around The Blues. Celý večer v areálu pivovaru pak uzavře v 19.30 hodin vystoupení Američana Noaha Wotherspoona.

„Tím ale večer zdaleka nekončí a návštěvníci se mohou po skončení koncertu přesunout opět do restaurace Pivovar. Čeká je totiž jam session s polskou kapelou Around The Blues, ke kterému se připojí i někteří přerovští muzikanti,“ zmínil. Začátek je ve 21 hodin.

Organizátoři chtějí podpořit i letošní ročník festivalu dobrovolným dárcovstvím krve. Prvodárci se mohou dostavit na odběry krve na hematologicko-transfúzní oddělení přerovské nemocnice, a to ve středu 6. září, v době od 6 do 8 hodin.