Kromě pátečního tanečního open-airu BassDaCastle to bude Petra Janů, Javory, ABBA a Beatles Revival, Kamélie, Docuku, nebo Moravská veselka.

Tyto slavnosti však nabízí mnohem pestřejší program a na své si přijdou opravdu všichni.

Zahájení obstará už tradičně Letní kino Poruba, které nabídne už ve čtvrtek 27. srpna od 21 hodin českou hudební krimi Koncert z roku 1980, ve kterém hlavní roli ztvárnila hvězda sobotního programu Petra Janů. Vstup je zdarma.

Zámek vybasují Brookes Brother a živé kapely

Nádherně osvícené arkády renesančního zámku se v pátek 28. srpna stanou svědky už pátého ročníku moravského zámeckého open-airu BassDaCastle.

Pro milovníky pestré hudební scény zahraje bratrská dvojice Brookes Brother a představí se také deejayka Push z Polska, která se pyšní přezdívkou dark princess.

Ani domácí scéna nezůstane pozadu a diváci uslyší například No Money nebo X.Morph. Celou atmosféru podtrhnou dvě velkoplošná plátna a bohatě ozdobené nádvoří. Na ploše zámecké louky se potom představí trojlístek moravských kapel, funkovou hudbu zahraje zlínská kapela Babička, o elektronicko-rokový večer se postará opavské Kofe-In a hranický Gentlemen's Club.

Kolem jedné hodiny ranní pak taktovku převezme ostravský DJ Lautek a pokračovat bude DJ Wenia. Oddych a zajímavé hudební lahůdky najdou návštěvníci ve třetí části večera, kde zazní vokalista MotherAtWork a po loňském úspěchu se představí také baskytarista Dave Mendez a místní trumpetista Petr Kopecký.

Porci pohodové muziky doplní DJ Tauri a Jag Kiranmay. Heslo akce „Párty, kde si každý najde to svoje“, pak bezezbytku naplní čtvrtá část akce, kterou bude tvořit tradiční vyhledávaná diskotéka na výletišti v zámeckém parku.

Ani v pozdních ranních hodinách nezůstanou účastníci o nic ochuzeni a o příval nové energie se postará trojka Makrob, Loudspeaker a Gyd. Areál nabídne také možnost stanování a občerstvení v hospůdce.

Zámkem zazní hity skupiny Abba i Beatles

Skutečnou legendu populární hudby přivítá zámecké nádvoří v sobotu odpoledne. Po Hradišťanu, Jarmile Šulákové, Věře Špinarové či Ondřeji Havelkovi z minulých ročníků obohatí tentokrát plejádu umělců zpěvačka Petra Janů.

Nejznámější hity nejslavnějších skupin historie, ABBY a Beatles, si budou moci návštěvníci připomenout, zazpívat, ale třeba i zatančit o sobotním pozdním odpoledni v podání kapely Pop Stars.

Populární popové pěvecké duo, tvořené Hanou Buštíkovou a Danou Vlkovou, líbivé písně a kvalitní zpěv – to vše se dá shrnout do jediného pojmu, a sice Kamélie. Ani ty nebudou letos chybět na Hustopečských slavnostech.

Hned po nich se na pódiu představí oblíbená formace Docuku se zpěvačkou Luckou Rédlovou a s valašským folklorbeatem. Vystřídá je taneční zábava s kapelou Gama.

Po velkých dechových orchestrech v minulých letech nabídnou letos Hustopečští divákům koncert takzvané dvanáctky, tedy menšího dechového obsazení. Krásné lidové písničky si na neděli připravuje Moravská veselka.

Po ní se představí pětičlenný kopřivnický Stanley’s Dixie Street Band troubou. Její vystoupení obohatí žánrovou pestrost slavností premiérovým stylem, předstupněm jazzu, pravým americkým dixielandem.

Hudební uskupení Javory, které je neodmyslitelně spojeno s dvojicí Hany a Petra Ulrychových, bylo v hledáčku organizátorů už v minulých letech. Letos se konečně mnozí dočkají jejich vytouženého koncertu, který bude jistě tím nejlepším vyvrcholením nedělního programu.

Tradičním zakončením Hustopečských dnů bude ale až posezení při hustopečské dechovce v neděli od 16 hodin.

Výstavy pětkrát jinak

Jako každoročně budou celkem 5 zámeckých místností patřit různým výstavám, místnosti se otevřou v sobotu 29.8. ve 13 hodin. Hlavní expozice, kterou hostí zrekonstruovaná zámecká konírna, představí soubor portrétů rodu Podstatských, vlastníků zámku v době baroka.

Zajímavosti z hustopečské historie slibuje tematická výstava k 110. výročí založení Sokola. Dějiny tohoto spolku připomenou listiny, fotografie a předměty z bohaté historie tělovýchovné jednoty.

Do historie se také obrací výstava Selský dům a světnice, která bude poskládána výhradně za zápůjček místních obyvatel. Organizátoři jsou překvapeni, kolik zajímavých nástrojů, strojů, nádobí a nábytku jim lidé do expozice přinesli.

Pro milovníky výtvarného umění je určena výstava zátiší malíře Jana Hanzelky z Libhoště. Své prozatím dětské umění pak předvedou žáci mateřské a základní školy v tematické výstavce.

Spolky a firmy budou soutěžit

Tradiční páteční zábavné soutěžní klání místních spolků, osadních výborů a firem se na hřišti TJ Sokol ponese v duchu disciplín nějakým způsobem spojených s vodou.

Pod názvem „Vodní hrátky“ čekají účastníky exkurze do mnoha vodních sportů a atrakcí, které se představí v netradičních podobách. Různé štafety i individuální soutěže vyvrcholí oblíbenou divadelně pantomimickou disciplínou. V celkem 6 soutěžích bude bojovat minimálně 15 týmů.

Dvoje Hustopeče proti sobě

Opravdovou lahůdkou bude pro sportovní fandy sobotní dopoledne, kdy od 10 hodin na hřišti TJ Sokol vyzvou místní staří páni k fotbalovému mači kolegy z partnerské jihomoravské Hustopeče u Brna.

Hned vedle bude průběžně probíhat dětské soutěžní dopoledne, které volně disciplínami naváže na páteční klání dospělých. Každý malý bojovník bude soutěžit sám za sebe, odměno mu budou čokoládové Eura, které může rovnou zkonzumovat nebo na stáncích vyměnit za další laskominy.

Během víkendu také sehrajou tři místní fotbalové týmy své soutěžní zápasy.

Řemeslníci se předvedou

Po celou sobotu a neděli budou na nádvoří k vidění i nákupu výrobky tradičních řemeslníků, kteří také přímo na místě budou předvádět tradiční způsoby výroby, ať už malování na sklo, výrobu z pedigu, pletení košíků či práci hrnčíře, kováře, perníkářek či řezbářů.

To vše doprovodí bohaté občerstvení a hustopečské pecáky. Organizátoři doufají, že i sedmé Hustopečské dny opět na celý víkend opanují dění v městysi a přilákají k návštěvě místní občany, již odstěhované rodáky, ale i přespolní návštěvníky a turisty ze širokého okolí.

PROGRAM HUSTOPEČSKÉ DNY 2009

Čtvrtek 27. srpna

 • 20.45 h – letní kino Poruba KONCERT Česká hudební krimi s Petrou Janů v hlavní roli

pátek 28. srpna

 • 16.00 h – víceúčelové hřiště VODNÍ HRÁTKY Soutěžní odpoledne pro dospělé 18.00 h – nádvoří zámku HUSTOPEČSKÝ POHÁR Mezinárodní rybářské závody v přívlači
 • 19.00 h – nádvoří a park BassDaCastle vol. 5 Taneční open-air se čtyřmi pódii, DJ a kapelami Babičky, Kofe-In a Gentlemen’s Club

sobota 29. srpna

 • 10.00 h – hřiště TJ Sokol FOTBAL A DĚTSKÝ DEN Přátelské utkání starých pánů a soutěže pro nejmenší
 • 11.00 h – víceúčelové hřiště SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ ORANŽOVÉHO HŘIŠTĚ
 • 13.00 h – zámek VÝSTAVY Obrazy Podstatských, Výročí TJ Sokol, Zátiší, Selský dům, Škola a školka
 • 15.00 h – nádvoří zámku HUDEBNÍ VYSTOUPENÍ Petra Janů s kapelou, ABBA a Beatles Pop Stars Revival, Kamélie, Docuku.
 • 21.15 h – nádvoří zámku TANEČNÍ VEČER

neděle 30. srpna

 • 07.25 h – úřad městyse SLAVNOSTNÍ PRŮVOD
 • 08.00 h – kostel MŠE SVATÁ 09.15 h – nádvoří zámku CHRÁMOVÝ SBOR ŠTERNBERK
 • 10.00 h – nádvoří zámku MORAVSKÁ VESELKA
 • 13.00 h – nádvoří zámku STANLEY’S DIXIE STRE-ET BAND
 • 13.00 – zámecký park KLAUN A KOUZELNÍK
 • 14.30 – nádvoří zámku JAVORY Hana a Petr Ulrychovi
 • 16.00 – nádvoří zámku DECHOVÁ HUDBA HUSTOPEČE NAD BEČVOU

Zpravodajové Deníku