„Měli jsme před lety pocit, že je v kulturní nabídce Přerova díra. Proto jsme se rozhodli ji vyplnit a udělat festival s rozmanitým programem pro všechny věkové kategorie. Dnes můžeme říci, že pořádáme ten největší minifestival," řekl Jaroslav Biolek z pořadatelského Duha klubu Dlažka.

Hudboslovení podle něj letos oslaví čtrnácté narozeniny. „Vůbec nejúspěšnějším koncertem minulých let byl projekt Vladimíra Mišíka Kuře v hodinkách. Do klubu Teplo tehdy přišlo rekordních 650 lidí," přiblížil.

Minifestival začne letos trochu netradičně už v říjnu, a to koncertem skupiny Mňága a Ždorp. Ostatní akce budou až v listopadu.

„Lidé se mohou těšit 20. listopadu ve 20 hodin na cestovatelský večírek s promítáním obrázků z ciziny. Ve stejný den se pak uskuteční v prostorách našeho klubu také promítání filmů Jeden svět, a to v 15 a 17 hodin," upřesnil.

Maškarní diskotéka

Typickou rodinnou akcí je pak 21. listopadu Maškarní diskotéka pro děti, mládež a rodiny s dětmi v klubu Teplo, která začíná v 15.15 hodin. Davy lidí zavítají každoročně také na Lampionový průvod pro malé i velké děti, jenž startuje 21. listopadu v 17.45 hodin od přerovského majáku.

Součástí Hudboslovení bývají také komornější akce – jako jsou turnaj ve scrabble nebo ve stolních hrách. Poslechová diskotéka se bude 23. listopadu věnovat zpěváku Jiřímu Schelingerovi a 25. listopadu se ve 20 hodin uskuteční 3D promítání o Jižní Číně v klubu Teplo.

O zlatý hřeb Hudboslovení se ale postarají koncerty skvělých českých písničkářů. „V komponovaném folkrockovém večeru vystoupí 21. listopadu v klubu Teplo zpěvák Vladimír Merta v doprovodu Jana Hrubého a Ondřeje Fencla, spolu s kapelou Hromosvod," řekl Jaroslav Biolek.

Začátek vystoupení je ve 20 hodin. Tečkou za Hudboslovením bude 27. listopadu ve 20 hodin koncert uznávaného folkového hudebníka a básníka Karla Plíhala.