„Chtěli jsme zachovat kontinuitu oblíbeného letního hraní na hradbách, které se ve městě koná už po šesté. I když se koncerty zúžily jen na jeden měsíc, mají se posluchači na co těšit. Chystáme celkem pět koncertů kapel různých žánrů, takže si na své přijdou všechny generace,“ shrnul ředitel festivalu Pavel Ondrůj.

Hudební léto na hradbách odstartuje v úterý 3. srpna vystoupením skupiny The Beautifuls, která nabídne svěží rockabilly & rock´n´ roll. O týden později - 10. srpna - obsadí pódium vokální polsko-české sbory s doprovodnou kapelou.

Na koncert brněnské formace Kulturní úderka se mohou těšit návštěvníci, kteří zavítají na hradby v úterý 17. srpna. Kapela se na hudební scéně pohybuje už od poloviny devadesátých let a její tvorba je směsicí nejrůznějších hudebních vlivů a žánrů.

Vystoupení americké jazzové zpěvačky Allison Wheeler a jejího kvarteta rozezní hradby 24. srpna a poslední úterý v srpnu bude patřit world music v podání formace Milo Ensemble. Začátky koncertů jsou vždy v 19 hodin.

„Museli jsme stejně jako v loňském roce zareagovat na opatření epidemiologů, kteří nám nedoporučili prodej občerstvení,“ doplnila za organizátory Lada Galová z Kulturních a informačních služeb města Přerova. Na Hudební léto na hradbách podle ní naváže 11. září také tradiční Kytarový rekord.